Wydanie nr 185/2020, Piątek 3.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Heliodor, Jacek, Miłosław, Otto, Otton, Teodot, Tomasz, Leon, Anatol, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Okradały swojego pracodawcę. Z wolnością mogą pożegnać się nawet na 5 lat.

Okradały swojego pracodawcę. Z wolnością mogą pożegnać się nawet na 5 lat. fot. KPP Tczew
Tczewscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwie kobiety, które podejrzewali o okradanie biura nieruchomości, w którym pracowały. Śledczy ustalili, że sprawczynie ukradły pracodawcy łącznie prawie 34 tys. złotych. W środę 71 i 72 - latka zostały doprowadzone do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży, za co prokurator zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Zatrzymanym kobietom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 16 marca br. tczewscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że na terenie jednego z biur nieruchomości w powiecie tczewskim dochodziło do kradzieży. Mundurowi ustalili, że dwie księgowe tej firmy od 2018 roku regularnie okradały swojego pracodawcę. Śledczy ustalili, że sprawczynie miały dostęp do firmowych pieniędzy, a księgowały część otrzymywanych wpłat. Łącznie ukradły prawie 34 tys. złotych.

W związku z tymi ustaleniami kryminalni jeszcze tego samego dnia zatrzymali 71 i 72 - latkę, które trafiły do policyjnego aresztu. W środę, 18 marca br. funkcjonariusze doprowadzili zatrzymane mieszkanki powiatu tczewskiego do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży. Prokurator zastosował wobec kobiet policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. złotych, na poczet przyszłej kary. Teraz zatrzymane kobiety za te czyny odpowiedzą przed sądem.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 

Informacja i zdjęcia: KPP Tczew

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ZOMO
ZOMO 20.03.2020, 07:55
................................tylko porządne gumowanie starych dup w zamkniętym pomieszczeniu Komendy czyni cuda. Gumujemy aż du.py zmienią kolor na siny. Sprawdzone w ZOMO.