Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pierwsza odsłona Polskiej Ligii Hokeja na Rolkach. Zawodnicy i trener szkoleni przez trenera NHL – 9.05.2016

  • Wydanie nr 158/2020
  • 9 maja 2016, 11:56
  • Sławomir Nawrocki
  • HokejSport
Pierwsza odsłona Polskiej Ligii Hokeja na Rolkach. Zawodnicy i trener szkoleni przez trenera NHL – 9.05.2016 fot. Sławomir Nawrocki
W miniony weekend w Malborku rozpoczęła się pierwsza kolejka Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach organizowanej przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich. W tabeli prowadzi faworyt zawodów Stoczniowiec. W kolejnych turniejach w składzie tego zespołu, zagrają mistrzowie Polski w Hokeju na Lodzie 2016 - zawodnicy z Cracovii Kraków.

Dodajmy, że Liga podzielona jest na trzy grupy: północną, centralną i południową. 
W grupie północnej rywalizują zespoły: Mad Dogs Stoczniowiec (wicemistrz Polski w sezonie 2015), GKH  Gdynia, Roller Chojnice oraz Bombers Malbork. Malborski zespół rozegrał trzy 
z pośród 12 meczy w sezonie zasadniczym. 

Tyle samo Bombersi i Roller
Dwa najlepsze zespoły zagrają w czerwcu turniej finałowy o Mistrzostwo Polski w hokeju na rolkach w Opolu. Team z Malborka złożony głównie z młodych zawodników/wychowanków UKS Bombek SP3, świetnie poradził sobie w rywalizacji z teoretycznie lepszymi zespołami. Wyniki poszczególnych meczy: Bombers Malbork - Mad Dogs Stoczniowiec - 7:13, Bombers - Roller Chojnice - 7:5,  Bombers - GKH Gdynia - 15:6. 

Po pierwszym turnieju Bombersi i Roller mają tyle samo punktów co Stoczniowiec oznacza to, że o miejsce premiowane awansem drużyny będą rywalizowały do końca rozgrywek. 
Co ciekawe, na turnieju pojawił się i obserwował mecze prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie - Dawid Chwałka oraz prezes Stoczniowca 2014 Gdańsk - Bartosz Purzyński. Za tydzień naszych zawodników czeka wyjazd do Chojnic, ale kolejne turnieje odbędą się już tylko w Malborku. Wszystko dlatego, że OSiR, jako jedyny ośrodek na Pomorzu posiada specjalistyczną nowoczesną matę do jazdy na rolkach. 

Warsztaty z trenerem NHL
Tydzień wcześniej trójka zawodników i trener UKS Bombek: Michał Nawrocki, Bartosz Grabara i Michał Sadowski, uczestniczyła w warsztatach trenerskich organizowanych przez PZHL w Poznaniu. Prowadził je jeden z najlepszych szkoleniowców w Kanadzie. Chodzi o pochodzącego z Polski Jarosława Byrskiego, który na co dzień zajmuje się treningami indywidualnymi, przygotowującymi do sezonu zawodników ze słynnej amerykańskiej ligi NHL. 

W dniach 4-5 czerwca br. w Malborku zostanie rozegrany turniej Mistrzostw Polski w kategorii kobiet i młodzików. Dodajmy, że hokej dla najmłodszych w naszym mieście wspierają: Apteka Witaminka,  Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Rafał Mączkowski, TVMalbork.pl, Radio Malbork, Bar BIS, Restauracja McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowicz s.c. Rydwan, Sport Rebel Ruda Śląska. 

Sławomir Nawrocki
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.