imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat

II Regionalna Liga Hokejowa - ''Derby Malborka'' - 9.12.2012

• Wydanie nr 88/2024
  • 10 grudnia 2012, 00:00
  • HokejSport
W niedzielę w II kolejce Regionalnej Ligi Hokejowej, organizowanej przez UKS Bombek SP3 oraz OSiR w pierwszym meczu do rywalizacji stanęły drużyny z trójmiasta - Media Team i Marvin's Gdańsk. Mecz odbywał się w bardzo szybkim tempie, obydwa zespoły grały bardzo odważnie z "kontry". Jeszcze pięć minut przed końcową syreną na tablicy wyników wyświetlony był wynik remisowy: 5:5, jednak to zawodnicy Marvin's zdołali strzelić szóstą bramkę i zwyciężyć bardzo wyrównany mecz. Bramki dla
zespołu Marvin's strzelili: Krzysztof Rykaczewski - 2, Maciej Kandlewski - 2, Adam Lis - 1 bramka + 2 asysty, Bartłomiej Woźniak - 1 + asysta, Bartłomieja Kułak - asysta,Rafał Strojny - asysta.

Drugi mecz to "Derby Malborka", na przeciw siebie stanęli zawodnicy z drużyny Bombek i Bombers. Ci pierwsi uznawani za faworyta przed meczem, po zeszłotygodniowej wysokiej wygranej ulegli bardziej zorganizowanej w tym dniu drużynie Bombers, która w przeciągu kilku minut w pierwszej tercji zdołała
strzelić cztery bramki, na które Bombek zdołał odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W drugiej tercji obraz gry nieco się zmienił, drużyną która miała przewagę i częściej bywała pod bramką swojego przeciwnika był Bombek, którego ławka rezerwowych była nieco dłuższa, jednak to przeciwnicy pomimo braku sił i zmienników, grając bardzo ambitnie z "kontry" wypunktowali drużynę Bombka 9:6.

Przypomnę,że 80% zawodników drużyny Bombek to rodzice dzieci, trenujących w UKS Klubu działającego przy SP3.

Bramki dla wygranego zespołu strzelili: Robert Gierasimczuk - 2/+ 2 asysty, Jakub Lewandowski - 2/2 asysty, Tomasz Hołub - 2/1, Janusz Guziak - 1/2 oraz Piotr Sadowski - 2/2 a dla pokonanych : Marek Rokita - 3, Sławomir Nawrocki - 2/2 oraz Paweł Badziong + asysta, asystowali także przy bramkach: Mirek Walicki - 2 i Maciej Frankiewicz. Składy obydwu zespołów : Bombek - Przemysław Nawrocki(bramkarz), Sławomir Nawrocki, Maciej Frankiewicz, Piotr Romanowski, Mirek Walicki, Marek Burda, Marek
Rokita, Michał Szyszkowski, Radosław Słomiński, Paweł Badziong, Bombers: Jacek Markowski(bramkarz), Piotr Sadowski, Tomasz Hołub, Janusz Guziak, Jakub Lewandowski, Robert Ostrowski, Robert Gierasimczuk. W najbliższą niedzielę o godz 8 rozpocznie się mecz pomiędzy Bombers Malbork a Gryzzlies Gdynia a o godz 10 Bombek Malbork Marvin's Gdańsk.

Najmłodszą drużynę, UKS Bombek wspierają: Firma Grzesik, Leier, Sieć Sklepów Sokół, Falken, Rafał Mączkowski i OSiR.

Zapraszamy dzieci z klas I-VI (chłopców i dziewczynki) na treningi, które odbywają się w poniedziałki, wtorki,środy i czwartki - kontakt 501227518. Zapraszamy w imieniu organizatora na lodowisko miejskie OSiR do kibicowania malborskim drużynom w zmaganiach Regionalnej Ligi Hokejowej.