Wydanie nr 159/2020, Niedziela 7.06.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Lukrecja, Paweł, Anna, Robert, Jarosław, Antoni, Hadriana, Wisław, Ciechomir, Wiesława, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Aż 8 meczy rozegrali malborscy hokeiści w miniony weekend w trzech kategoriach wiekowych – 12.03.2016

Zakończył się sezon zasadniczy ligi hokeja na lodzie w ramach eliminacji mistrzostw Polski w kategorii żak młodszy Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Nasi zawodnicy w weekend rozegrali ostatnie dwa mecze w Poznaniu w dniach 12/13 marzec przeciwko drużynie Stoczniowiec Gdańsk. W sobotę pomimo przewagi, przegrali swój mecz 7:8, jednak w niedzielę byli zdecydowanie lepszym zespołem i wygrali 5:2. Zawodnicy UKS Bombek uczestniczący w rozgrywkach w składzie: Bartosz Grabara, Oskar Bendig, Szymon Cyganowski, Damian Gołuński i Michał Nawrocki rozegrali łącznie 20 meczy wszystkie...wyjazdowe.

Przypomnijmy, że Bombersi w tym sezonie reprezentują barwy PTH Poznań, zatem grając jako gospodarz musieli pokonać 300km aby rozegrać mecze ligowe. Niestety w Malbork dysponuje lodowiskiem niepełnowymiarowym, dodatkowo otwarte jest tylko 4 miesiące w sezonie od połowy listopada do połowy marca a rozgrywki ligowe rozpoczynają się już we wrześniu i trwają aż do kwietnia. Pomimo tego nasi zawodnicy bardzo dobrze się spisali grając we wspólnej drużynie. Bartosz Grabara jest jednym z najlepszych bramkarzy uczestniczących w lidze ze świetnymi statystykami, Michał Nawrocki strzelił łącznie 17 bramek/9 asyst i znajduje się w czołówce strzelców ligi, obrońcy Szymon Cyganowski, Damian Gołuński i Oskar Bendig byli solidnymi defensorami w drużynie. 

Niestety nie udało się awansować bezpośrednio do finałów MP, które odbędą się na Śląsku w kwietniu, jednak malborczycy zagrają w barażach 1-3 kwietnia w Poznaniu o prawo gry wśród najlepszej ósemki drużyn PZHL w kategorii żak starszy. W kategorii młodszej -  żak młodszy nasi zawodnicy także reprezentują PTH Poznań, z którym nasz Klub współpracuje. Bartek Seńko, Marcin Cybulski, Mateusz Mozołowski (najlepszy strzelec drużyny PTH), Kacper Dorobek, Adrian Czarniak i bramkarka Nadia Ratajczyk mają do rozegrania jeszcze 4 mecze w Warszawie i Poznaniu. 12 marca na lodowisku w Gdańsku w Hali Oliwi nasi zawodnicy uczestniczyli w rozgrywkachminihokeja na lodzie w dwóch kategoriach wiekowych. Wspólnie z drużyną z Gdyni najmłodsi zawodnicy rywalizowali w kategorii minihokej 1 (rocznik 2006) i minihokej 2 (rocznik 2007 i młodsi). 

W młodszej kategorii świetnie sobie poradzili wygrywając ze Stoczniowcem Gdańsk i Sokołami Toruń, przegrywając tylko z ŁKH Łódź. W kategorii starszej pomimo sporych jak na ten wiek umiejętności i ambitnej gry nie udało zająć wysokiego miejsca. W turnieju uczestniczyli: Krzysztof Wensker, Igor Jędrzejewski, Maciej  Chojniak, Szymon Jankowski, Kacper Gołuński, Cyprian Rabażyński, Michał Muczeński, Igor Napiątek, Wojtek Czerniewski, Miłosz Rukat, Tymek Górnik, Kajetan Przyborowicz, Dawid Zamorski, Dawid Sawicki, Arek Pietras i Nadia Ratajczyk.

Kolejne turnieje zostaną rozegrane w Poznaniu i w Warszawie. Hokej dla najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka,  Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowicz s.c, Rydwan, Sport Rebel Ruda Śląska.

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.