Wydanie nr 19/2021, Wtorek 19.01.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Sara, Wulstan, Adalryk, Alderyk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

V edycja rozgrywek o mistrzostwo Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku.7 drużyn, ponad 150 uczestników, cztery miesiące zmagań, 482 bramki w 42 meczach, rekordowa ilość bo aż 85 zawodników wpisało się na listę strzelców w sezonie 2015/16 - 06.03.2016

V edycja rozgrywek o mistrzostwo Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku.7 drużyn, ponad 150 uczestników, cztery miesiące zmagań, 482 bramki w 42 meczach, rekordowa ilość bo aż 85 zawodników wpisało się na listę strzelców w sezonie 2015/16 - 06.03.2016 fot. UKS Bombek SP3 Malbork
W minioną niedzielę zakończyły się zmagania V edycji rozgrywek o mistrzostwo Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku.7 drużyn, ponad 150 uczestników, cztery miesiące zmagań, 482 bramki w 42 meczach, rekordowa ilość bo aż 85 zawodników wpisało się na listę strzelców w sezonie 2015/16.

Od listopada do marca w każdą niedzielę rozgrywane były mecze na lodowisku miejskim OSiR w Malborku. Zwyciężył zespół Marvin's Oliwa Hockey Team, który w tych rozgrywkach nie miał sobie równych wygrywając wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu znalazł się zespół Białe Niedźwiedzie Gdynia, złożony z młodych zawodników HUKS Niedźwiadki Gdynia oraz doświadczonych zawodników GKH i Gryzziels. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom Bombers Malbork, którzy we wszystkich poprzednich edycjach rozgrywek wygrywali rywalizację. Na kolejnym IV miejscu znalazł się zespół Media Team Gdańsk, który uczestniczy w rozgrywkach RLH w Malborku od początku. Na V miejscu uplasował się zespół Orłów Borowiak Czersk, kolejno Grom Morąg i Gryzzlies Gdynia. W lidze zagrało 12 wychowanków UKS Bombek: Piotr Sałek, Michał Nawrocki, Dariusz Piątek, Michał Sadowski - reprezentowali Grom Morąg, Maciej Cyganowski, Radek Czerniewski, Daniel Szajstek, Emil Masłowski - Bombers, Bartosz Grabara, Marcel Słomiński i Kacper Szyszkowski - Orły. W składzie Bombers zagrali bramkarze: Przemysław Nawrocki i Jacek Markowski, napastnicy/obrońcy: Marek Burda, Mirosław Walicki, Marek Rokita, Marek Kijewski, Dariusz Napiątek, Piotr Sadowski, Paweł Badziong oraz wychowankowie UKS.
 

MVP poszczególnych drużyn:
Gryzzlies - Marek Piszczatowski
Morąg - Adam Rutkowski
Orły - Witold Cisewski
Media - Adam Rozengerg
Bombers - Emil Masłowski
Białe Niedźwiedzie - Jan Andrzejewski
Marvi's Oliwa - Rafał Piotrowicz
Królem Strzelców został - Kacper Niedźwiecki - Białe Niedźwiadzie - 38
bramek, Jakub Kanka - Marvin's - 29 i Radek Czerniewski 19, Paweł Badziong -
19 obydwaj Bombers Malbork.
 

Za najlepszych bramkarzy uznano najmłodszych zawodników : Wiktor Wencel- Białe Niedźwiedzie, Dariusz Piątek- Grom Morąg i Bartosz Grabara - Orły Czersk. Puchary i nagrody indywidualne wręczali burmistrz miasta Malborka Pan Marek Charzewski oraz dyrektor OSiR Pan Piotr Sadowski.Poniżej statystyki indywidualne oraz tabela.
Marvin's Oliwa Hockey Team Gdańsk-36(111/25)86
Białe Niedźwiedzie Gdynia -27(96/52)44
Bombers Malbork-24(99/51)48
Media Team Gdańsk-13(58/83)-25
Orły Borowiak Czersk-13(47/93)-46
Grom Morąg -12(43/76)-33
Grizzlies Gdynia-0(28/102)-74
Wyniki XIV kolejki :
Grom Morąg - Grizzlies Gdynia - 6 : 4
Orły Czersk - Marvin's Oliwa Hockey Team Gdańsk - 3 : 13
Media Team Gdańsk - Białe Niedźwiedzie Gdynia - 4 : 7
 

Szczególne podziękowania dla rodziców UKS Bombek, którzy w każdą niedzielę przygotowywali poczęstunek dla uczestników zmagań na lodzie. Organizatorem rozgrywek jest UKS Bombek SP3 oraz OSiR Malbork.A już w najbliższą środę i czwartek rozegrany zostanie VI Turniej Hokeja na Lodzie w Malborku. Mecze rozpoczynają się w środę od godz 13 -18, w czwartek od 9 - 13 na lodowisku miejskim OSiR. Rywalizować będą zawodnicy z roczników 2002 - 2005 z Gdyni, Poznania i Malborka. Hokej dla najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Elnaft, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowicz s.c, Rydwan, Sport Rebel Ruda Śląska. Zapraszamy do kibicowania.
 

W miniony weekend czwórka zawodników UKS Bombek, rozegrała dwa mecze z drużyną Sokoły Toruń w ramach eliminacji do mistrzostw Polski w kategorii żak starszy w Poznaniu. Nasi zawodnicy w sezonie 2015/2016 reprezentują barwy PTH Koziołki Poznań. W tabeli zajmują III miejsce dające awans do turnieju barażowego, który odbędzie się na początku kwietnia. Niestety obydwa mecze zakończyły się porażkami z zespołem, który będzie bronił tytułu Mistrza Polski. W składzie wspólnej drużyny zagrali: Michał Nawrocki - 1 bramka, Szymon Cyganowski, Damian Gołuński i bramkarz Bartosz Grabara. Kolejne mecze nasi zawodnicy rozegrają już za tydz z zespołem Stoczniowiec Gdańsk także w Poznaniu.Najmłodsi zawodnicy UKS Bombek w najbliższą sobotę będą rywalizowali w Gdańsku na turnieju minihokeja w dwóch kategoriach wiekowych - rocznik 2006 oraz 2007 i młodsi. 

 

Informacja:

UKS Bombek SP3 Malbork

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.