Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

IX kolejka rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku - 31.01.2016

IX kolejka rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku - 31.01.2016 fot. UKS Bombek SP3 Malbork
Bez niespodzianek zakończyła się IX kolejka rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku, której organizatorem jest UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork.

W pierwszym meczu Media Team Gdańsk podejmował drużynę Orły Borowiak Czersk. Pierwsza tercja nie zapowiadała wysokiej wygranej mediaków, jednak w drugiej do siatki rywali strzelali tylko gdańszczanie. W barwach Borowiaka zagrała dwójka wychowanków UKS Bombek -napastnik Kacper Szyszkowski i bramkarz Barek Grabara. Mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla Media Team.

Malborski zespół Bombers zmierzył się z liderem, który nie przegrał jeszcze żadnego z meczy w RLH w tym sezonie Marvi's Oliwa Hockey Team Gdańsk. W barwach Marvin's na bramce zagrał zawodnik, który grał w przeszłości w ekstralidze hokejowej Przemysław Zaręba, który pomimo wielu sytuacji skapitulował tylko raz po strzale Marka Kijewskiego. Bombersi przegrali swój mecz 1:5. W składzie malborskiego zespołu zagrali: Jacek Markowski, Marek Rokita, Marek Burda, Marek Kijewski, Mirosław Walicki, Paweł Badziong, Piotr Sadowski, Dariusz Napiatek oraz wychowankowie UKS Bombek - Maciej Cyganowski, Radek Czerniewski (3 w klasyfikacji strzelców - 11 bramek), Daniel Szajstek I Emil Masłowski. Trzeci mecz to derby Gdyni w Malborku . Grizzlies Gdynia, która nie wygrała jeszcze meczu podejmowała Białe Niedźwiadzie z Gdyni. Pierwsza tercja to spora niespodzianka, jako pierwsi bramkę strzelili Grizzlies, dopiero pod koniec pierwszej odsłony Niedźwiedzie zdołały wyrównać. Kolejną bramkę także strzelili zawodnicy zajmujący ostatnie miejsce w tabeli. Jednak z upływem czasu zawodnicy Białych Niedźwiedzi coraz częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich i etatowy zawodnik z pola, który musiał dziś stanąć w bramce świetnie sobie radząc skapitulował 10 razy.  Wynik meczu - 10:2 dla Niedźwiedzi. W tabeli prowadzi zespół Marvin's Gdańsk przed Białe Niedźwiedzie Gdynia, Bombers Malbork, Orły Borowiak Czersk, Media Team , Grom Morąg i Grizzlies Gdynia. Kolejne mecze już za tydzień, w X kolejce zagrają: 
8'00 mecz I - Grom Morąg - Białe Niedźwiadzie Gdynia 
godz 9'30 mecz II - Grizzlies Gdynia - Orły Czersk,
godz 11'00 mecz III Media Team Gdańsk - Bombers Malbork  
- Marvin's Oliwa Gdańsk - pauza. 

Zapraszamy na lodowisko gdzie przy okazji kibicowania naszym zawodnikom można spróbować specjałów przygotowanych przez rodziców małych hokeistów (ciepła zupka, kawa, ciasto). Hokej dla najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka,  Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Elnaft, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowicz s.c, Rydwan, Sport Rebel Ruda Śląska. 

A już za tydzień najmłodsi zawodnicy, którzy uczestniczą w lidze PZHL w kategorii żak młodszy wybierają się do Poznania na mecz z ŁKH Łódź. Wyjazd będzie możliwy dzięki pomocy Apteka Witaminka Mariusz Tuszakowski. W marcu w Malborku odbędzie się międzynarodowy turniej z udziałem zawodników z miast partnerskich z Niemiec i Szwecji.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.