Wydanie nr 186/2020, Sobota 4.07.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 13.01.2013

  • Wydanie nr 186/2020
  • 15 stycznia 2013, 00:00
  • Wiadomości

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w niedzielę 13 stycznia w Malborku. W akcję zaangażowało się wiele firm i organizacji, więc atrakcji nie brakowało. Wolontariusze zbierali pieniądze zarówno prowadząc licytacje w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego, w Szkole Podstawowej nr 5 czy na miejskim lodowisku.

Tradycyjnie już Orkiestra zagrała również w auli Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku, gdzie również nie zabrakło atrakcji. Na scenie mogliśmy oglądać pokazy tańca i śpiewu. Nie zabrakło oczywiście licytacji, straganów z rękodziełem oraz loterii. Podczas licytacji uwagę przykuł pewien przedmiot - złote serce wysadzane diamentami. Ten drobny przedmiot został sprzedany za 3 tyś. zł.

22 Baza Lotnictwa Taktycznego podarowała na licytację dwa bilety uprawniające dwie rodziny do zwiedzenia terenu lotniska w Królewie. Wygrani będą mogli obserwować pilotów i mechaników przy pracy, zwiedzić wieżę kontrolną, wejść do hangarów i wsiąść do samolotu. Kolejną atrakcją była możliwość obejrzenia modeli samolotów takich jak F16 czy MiG 29 wykonanych przez Kazimierza Adrycha. Wcześniej modele prezentowane były "w akcji" podczas ubiegłorocznej edycji Open Air Day.

Podsumowanie 21 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyło się na placu Kazimierza Jagiellończyka. Wszyscy, którzy postanowili przybyć, mogli wysłuchać zespołów Propaganda i Lose Proof Screws. Tuż przed godziną 20 podano informację, że do tej pory udało się zebrać kwotę 37.335 zł, jednak już dzień po finale Malbork Welcome Center poinformowało, że Malbork będzie mógł przekazać kwotę 43.966zł, jednak kwota ta cały czas wzrasta. Ostatnim punktem programu było tradycyjne "Światełko do nieba".  

 

Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.