Wydanie nr 88/2024, Czwartek 28.03.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat

Siatkarki Gimnazjum nr 3 na Mistrzostwach Świata we Francji - Polska zajmuje 7 miejsce!

Od 2 do 10 czerwca  we francuskim Tulonie odbywały się Mistrzostwa Świata Gimnazjów w siatkówkę. Polskę w rozgrywkach kobiecych reprezentują siatkarki Gimnazjum nr 3 w Malborku. W poniedziałek 4 czerwca br. zakończyła się faza grupowa.
Siatkarki Gimnazjum nr 3 im Stefana Batorego w Malborku wygrały wszystkie mecze i awansowały do 1/8 finału z 1 miejsca w grupie!

Oto wyniki spotkań grupowych :

Polska - Francja 2:0 (25:18; 25:23)

Polska - Chorwacja 2:1 (25:19; 23:25; 18:16)

Polska - Izrael 2:0 (25:10; 25:13)

We wtorek 5 czerwca br. zostanie rozegrany mecz 1/8 z reprezentacją Danii. Postaramy się na bieżąco informować Państwa o wynikach naszych siatkarek.

AKTUALIZACJA 5.06 : Tuż przed kilkunastoma minutami zakończył się mecz 1/8 Mistrzostw Świata. Siatkarki Gimnazjum nr 3 zwyciężyły nad reprezentacją Danii 3:0 (25:9; 25:14; 25:14). Rywalki w ćwierćfinale, będzie zespół Grecji

AKTUALIZACJA 7.06 :  Zakończył się mecz Polska-Grecja. Niestety nasze siatkarki uległy rywalkom 0:3 (8:25; 6:25; 19:25), tym samym odpadając z walki o medale. "Ten zespół to prawdopodobnie reprezentacja kraju, niesamowicie silny, na pewno mają szanse na złoto" - pisze Paweł Tercjak, II Trener zespołu. Jutro rozpocznie się batalia o miejsca 5-8.

AKTUALIZACJA 8.06 : W meczu o rozstawienie miejsce 5-8 o godzinie 10 siatkarki Gimnazjum nr 3 uległy reprezentacji Chin 1:3 (14:25, 25:14, 21:25, 17:25). Jutro o godzinie 10:30 mecz o 7 lokatę w Mistrzostwach Świata przeciwko reprezentacji Niemiec.

AKTUALIZACJA 9.06 : W meczu o 7 lokatę reprezentanki Gimnazjum nr 3 pokonały 2:1 (18:25, 25:18, 15:12 ) reprezentację Niemiec i ostatecznie w Mistrzostwach Świata zajęły  7 lokatę. Serdecznie gratulujemy zespołowi oraz trenerom - Szymonowi Żołędziewskiemu oraz Pawłowi Tercjakowi, bo bez nich ten sukces nie byłby możliwy. Mistrzostwa Świata Gimnazjów wygrała reprezentacja Hiszpanii pokonując w finale reprezentację Brazylii 3:1.