Wydanie nr 159/2020, Niedziela 7.06.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Lukrecja, Paweł, Anna, Robert, Jarosław, Antoni, Hadriana, Wisław, Ciechomir, Wiesława, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MALBORK: KAJAKARZE MKS NOGAT ZWYCIĘŻYLI W LI REGATACH O PUCHAR NOGATU – 23.05.2015

  • Wydanie nr 159/2020
  • 25 maja 2015, 08:25
  • Andrzej Lewandowski Malborski Klub Sportowy Nogat
  • SportWodne
W sobotę w Malborku na Nogacie zakończyły się zmagania kajakarzy w najstarszych regatach w Polsce . Regaty o Puchar Nogatu rozgrywane są w Malborku od 1964 r. a od 22 lat są poświęcone pamięci wieloletniego działacza, trenera i twórcy malborskiego kajakarstwa Józefowi Wiatrowi. Do regat zgłosiło się 15 klubów a zawodnicy ścigali się na dystansach 250m i 500 m. Organizatorem regat jest Malborski Klub Sportowy Nogat wraz z Miastem Malbork. W wyścigu memoriałowym K-1 500 m juniorów , który jest głównym wyścigiem zawodów triumfował Patryk Górski z MKS Nogat przed swoim kolegą klubowym Kamilem Gołębiewskim. Na ósmym miejscu w tym biegu przypłynął również zawodnik Nogatu Cezary Czeszejko.

Wyścigowi temu jak również innym z udziałem  malborskich kajakarzy   kibicował Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski ,który podczas dekoracji uhonorował zwycięzców, wręczając główną nagrodę zawodów „Puchar Nogatu” Miłym akcentem zawodów  była obecność  wiceprezesa Polskiego Związku Kajakowego  Tadeusza Wróblewskiego  , który na spotkaniu z burmistrzem Malborka rozmawiał na tematy dotyczące historii i dalszego rozwoju malborskiego kajakarstwa. Również na dystansie sprinterskim K-1  250m malborscy juniorzy Patryk Górski oraz Kamil Gołębiewski nie mieli sobie równych i zajęli pierwsze dwie pozycje . Bardzo dobrze wypadła nasza utytułowana osada Mistrzów Polski  Patryk Górski i Kamil Gołębiewski  w K-2  zwyciężając na dystansie 500m .

Nasz najbardziej  utytułowany zawodnik, uczestnik Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Juniorów obecnie członek Kadry Polski Seniorów Jakub Wyczółkowski odniósł pewne zwycięstwo w kategorii seniorów w konkurencji K-1 500 m . Dobre medalowe miejsca zajęli młodzicy Nogatu  Wiktor Żarski w K-1 250 zdobył brązowy medal , piąte miejsce Ksawery Karasiński i na szóstym Dominik Szubert. W konkurencji K-2 500m młodzików  Wiktor Żarski wraz Dominikiem Szubertem zdobyli srebrny medal. W najliczniej obsadzonej kategorii dzieci w konkurencji K-1 500m  najlepszym zawodnikiem Nogatu został Jakub Majkrzak kończąc wyścig na miejscu szóstym.

Malborski Klub Sportowy Nogat dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do sprawnej organizacji regat. Dziękujemy za  zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zawodów  zarówno na lądzie jak i na wodzie jednostkom Komendy Powiatowej Policji , Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej w Malborku .

Zapraszamy wszystkie  chętne dziewczęta i chłopców  w wieku od 10-15 lat do udziału w treningach kajakowych na przystani MKS Nogat przy ul. Wileńskiej 1 codziennie w godzinach 16-18. Tel. kontakt. 696027287 

Zapewniamy :

-całoroczne i bezpieczne  szkolenie sportowe w zakresie kajakarstwa  zapewniające wszechstronny rozwój
- udział w zawodach kajakowych
-udział w letnich i zimowych obozach sportowych 
- w okresie zimowym zajęcia na basenie, sali, siłowni. 

 

Andrzej Lewandowski Malborski Klub Sportowy Nogat
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.