Wydanie nr 88/2024, Czwartek 28.03.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat

WIELKI SUKCES „RZEMIEŚLNIKA” MALBORK. BRĄZOWY MEDAL KAROLA KLIMASZEWSKIEGO - 24-26.04.2015

W dniach 24-26 kwietnia odbyły się zawody podnoszenia ciężarów rangi Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 w Zamościu. Nasz malborski „Rzemieślnik” reprezentowało dwójka zawodników.

W kat. wag. do 105kg doskonale spisał się Karol Klimaszewski. Rozpoczął rwanie na 130kg. Ciąg był tak mocny, że przeciągnął sztangę i spadł ciężar z tyłu. Następne podejścia na 130 i 134kg były udane i zapewniły brąz w rwaniu. W podrzucie Karol zaczął ciężar 155kg, po zaliczonej próbie podaliśmy 160kg i także było zaliczone. Tym podejściem już zapewnił sobie brązowy medal w dwuboju. Walka była jeszcze o brązowy medal w podrzucie o który walczyło 4 zawodników. Karol próbował walczyć z całych sił na ciężarze 164kg, lecz nie miał szczęścia i uplasował się na 4 miejscu d podrzucie. Mamy się z czego cieszyć. Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Malborka i wynik 294kg w dwuboju to  ogromy sukces. W zeszłym roku Karol uplasował się na 5 pozycji a teraz zajął 3 miejsce.
W kat. wag. do 94kg również dobrym startem spisał się Karol Smyk. Zaliczył wszystkie 6 podejść. Rwanie na ciężarze 93, 96 i 98kg oraz w podrzucie 113, 116 i 117kg. Wszystkie te wyniki to były rekordy życiowe zawodnika. Z dwuboju uzyskał 215kg i zajął dobre 13 miejsce z pośród 18 rywali ze swojej wagi. Smyk trenuje dopiero 1,5 roku więc jest z czego się cieszyć. Plan przygotowań jak i startu w Mistrzostwach Polski do lat 20 został zrealizowany i wykonany.

autor: Rzemieślnik Malbork.