Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Aktualizacja: CAŁA ROZMOWA Z PANIĄ IWONĄ S. FUNDACJA Z MALBORKA ZMANIPULOWAŁA PRZEKAZ W SPRAWIE KONIA MALTA - 21.03.2015

Aktualizacja: CAŁA ROZMOWA Z PANIĄ IWONĄ S. FUNDACJA Z MALBORKA ZMANIPULOWAŁA PRZEKAZ W SPRAWIE KONIA MALTA - 21.03.2015 fot. Robert Bychowski [Robert]

Aktualizacja( 21.03.2015- 10.35)

Z racji na sygnały od pewnej grupy widzów, którzy twierdzą, że rozmowa z Panią Iwoną była za bardzo „pocięta”, a tym samym mało wiarygodna przedstawiamy cały zapis wywiadu z prezes fundacji.
Chcemy również dodać, że nikt z nas nie podważa niesionej pomocy przez fundację. Z naszych ustaleń wynika jasno, że wielokrotnie osoby z otoczenia Pani Iwony jak i ona sama ratowali życie wielu zwierzaków. Nasz materiał pokazuje nieprawidłowości w postępowaniu fundacji w konkretnej sprawie.
Stanowczo podkreślamy, że osoby, które zgłaszają do nas temat nie otrzymują od nas immunitetu. Tak samo weryfikujemy z całą starannością przekazywane nam treści.
W tym przypadku, zgromadzone informację pozwalają naszej redakcji stwierdzić, że fundacja zmanipulowała przekaz w sprawie konia Malta. Stojąc w miejscu, w którym fundacja, zrobiła zdjęcia nie można nie zauważyć łąki, do której koń ma swobodny dostęp, natomiast treści przekazywane przez fundacje sugerowały, że koń żyje na prowizorycznym pastwisku(na którym jest widoczny na zdjęciach.) Fundacja podkreśla, że konsultowała się ze specjalistami. Niestety, przedstawione treści były oparte tylko i wyłącznie na opowieści prywatnej osoby, która pierwotnie chciała kupić Maltę. Sama fundacja nie skontaktowała się z właścicielami i nie postarała się wyjaśnić zaistniałej sytuacji u źródła.
W rozmowie, którą w całości można odsłuchać, Pani prezes podkreśla, że rozmowa z właścicielami zwierząt to podstawa przy każdej interwencji prowadzonej przez fundację

 

Przedstawimy Państwu historię konia, którym zainteresowała się fundacja z Malborka (kierowana przez Iwonę S.), która jak twierdzi jest pomocna zwierzętom z naszego województwa.

W połowie lutego prezes fundacji została poproszona o pomoc w ocenie kondycji konia Malta, którego zakupem była zainteresowana jej znajoma. (PANI PREZES POSIADA KONIA OD PAŹDZIERNIKA 2014). Kobiety w trakcie wizyty w miejscowości Brzózki zrobiły zdjęcia klaczy, które później zamieszczono na profilu społecznościowym fundacji. Z opisu pod zdjęciami wynikało, że koń miał być w złej kondycji, a właściciele chcieli go oddać na rzeź. Ludzie dobrej woli zaczęli przelewać pieniądze, by Maltę jak najszybciej wykupić.

Jak sprawa się rozwinęła i co dzieje się z koniem? O tym więcej w materiale.

Podczas nagrania doszło, także do nieprzyjemnego incydentu. Właściciel jednej ze stajni poszarpał naszego operatora. Czekamy na państwa opinie w sprawie fundacji.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (198)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
haha
haha 29.03.2015, 14:18
Kasia tak się akurat złożyło ze w przypadku prezesowej ani to ładna ani madra ani miła ( chyba ze czuła by interes to tak, w dupe wchodzi bez wazeliny)
nie trzeba się nudzić w zyciu żeby takie stwierdzenia wyciągnąć. Wystarczy trochę poznac ta "pieknote"
Ale jak to mowią o niej - zaradna finansowo.
calineczka
calineczka 29.03.2015, 14:13
Guliwer komentarz jest odnośnie koni od czasów kiedy iwona ubzdurała sobie ratowanie koni a nie co było X lat temu.
w iskrze więcej koni poszło na rzeź a jednak wielmozna pani prezesss tam ulokowała swoje koniki :P tam to dopiero konie dostają wycisk. pewnie co 2 nadawał by się do fundacji :)
paranoja
paranoja 29.03.2015, 08:50
Kasia - to faktycznie ją usprawiedliwia z naciagania ludzi na forse
vegeta
vegeta 28.03.2015, 21:18
kolejny temat pani prezes... owieczki wywożone na rzeź ...
http://wiadomosci.on…
wszystko było by ok gdyby nie to że sama zapewne je mięso ona jej rodzina znajomi itd.
nosi zapewne buty ze skory - przynajmniej te co ma od swieta...
a w stajni w której hoteluje konia siodla, tranzelki maja z palstiku bo ze skóry sa feee

Iwonka zmieniaj swiat zaczynając od siebie i najbliższego otoczenia a nie rzucasz hasla którymi można sobie D podetrzeć. ludzie jedli i będą jesc mieso. chwalebne jeśli ktoś przestaje jesc mieso, nosic rzeczy nie ze skóry.. ale to naprawdę trzeba zaczynać od siebie i najbliższego otoczenia..
np. koty i psy niech od teraz futruje marchewka bo te puszki czy sucha karma zawiera mieso od swinki, kurki, krówki...

może najpierw należy zacząć od humanitarnego uboju a potem przejdź Iwonka na wegetarianizm
Magda
Magda 07.06.2018, 18:39 (odpowiedź do vegeta)
Ona jest weganką i wiem o tym, ja sama też jestem. Nie jemy mięsa, nabiału, jaj, nie kupujemy skórzanych rzeczy, testowanych kosmetyków.

A HUMANITARNY UBÓJ NIE ISTNIEJE. Zabicie nigdy nie jest humanitarne, kiedy zwierzę jest zdrowe.
guzik
guzik 28.03.2015, 19:30
abc
pojedź sobie do Skaryszewa i popytaj, może się dowiesz...