Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Aktualizacja: CAŁA ROZMOWA Z PANIĄ IWONĄ S. FUNDACJA Z MALBORKA ZMANIPULOWAŁA PRZEKAZ W SPRAWIE KONIA MALTA - 21.03.2015

Aktualizacja: CAŁA ROZMOWA Z PANIĄ IWONĄ S. FUNDACJA Z MALBORKA ZMANIPULOWAŁA PRZEKAZ W SPRAWIE KONIA MALTA - 21.03.2015 fot. Robert Bychowski [Robert]

Aktualizacja( 21.03.2015- 10.35)

Z racji na sygnały od pewnej grupy widzów, którzy twierdzą, że rozmowa z Panią Iwoną była za bardzo „pocięta”, a tym samym mało wiarygodna przedstawiamy cały zapis wywiadu z prezes fundacji.
Chcemy również dodać, że nikt z nas nie podważa niesionej pomocy przez fundację. Z naszych ustaleń wynika jasno, że wielokrotnie osoby z otoczenia Pani Iwony jak i ona sama ratowali życie wielu zwierzaków. Nasz materiał pokazuje nieprawidłowości w postępowaniu fundacji w konkretnej sprawie.
Stanowczo podkreślamy, że osoby, które zgłaszają do nas temat nie otrzymują od nas immunitetu. Tak samo weryfikujemy z całą starannością przekazywane nam treści.
W tym przypadku, zgromadzone informację pozwalają naszej redakcji stwierdzić, że fundacja zmanipulowała przekaz w sprawie konia Malta. Stojąc w miejscu, w którym fundacja, zrobiła zdjęcia nie można nie zauważyć łąki, do której koń ma swobodny dostęp, natomiast treści przekazywane przez fundacje sugerowały, że koń żyje na prowizorycznym pastwisku(na którym jest widoczny na zdjęciach.) Fundacja podkreśla, że konsultowała się ze specjalistami. Niestety, przedstawione treści były oparte tylko i wyłącznie na opowieści prywatnej osoby, która pierwotnie chciała kupić Maltę. Sama fundacja nie skontaktowała się z właścicielami i nie postarała się wyjaśnić zaistniałej sytuacji u źródła.
W rozmowie, którą w całości można odsłuchać, Pani prezes podkreśla, że rozmowa z właścicielami zwierząt to podstawa przy każdej interwencji prowadzonej przez fundację

 

Przedstawimy Państwu historię konia, którym zainteresowała się fundacja z Malborka (kierowana przez Iwonę S.), która jak twierdzi jest pomocna zwierzętom z naszego województwa.

W połowie lutego prezes fundacji została poproszona o pomoc w ocenie kondycji konia Malta, którego zakupem była zainteresowana jej znajoma. (PANI PREZES POSIADA KONIA OD PAŹDZIERNIKA 2014). Kobiety w trakcie wizyty w miejscowości Brzózki zrobiły zdjęcia klaczy, które później zamieszczono na profilu społecznościowym fundacji. Z opisu pod zdjęciami wynikało, że koń miał być w złej kondycji, a właściciele chcieli go oddać na rzeź. Ludzie dobrej woli zaczęli przelewać pieniądze, by Maltę jak najszybciej wykupić.

Jak sprawa się rozwinęła i co dzieje się z koniem? O tym więcej w materiale.

Podczas nagrania doszło, także do nieprzyjemnego incydentu. Właściciel jednej ze stajni poszarpał naszego operatora. Czekamy na państwa opinie w sprawie fundacji.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (198)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
...
... 30.03.2015, 13:14
pisze ogolnie o działalności tej dziewczyny. dowody i zaświadczenia to ona powinna mieć a ich nie ma pisząc ze ma. wystarczy poczytać gnioty które wypisuje i po zderzeniu z rzeczywistoscia okazuje się ze po prostu kłamie i manipuluje.
to ze od czasu do czasu uratuje zwierzaka nikt nie neguje ale to tak jak z księdzem pedofilem. tez niby ksiądz a dewiant. a powinien swiecic przykładem. z nia jest tak samo.
fanka guliwera jest tylko jedna
fanka guliwera jest tylko jedna 30.03.2015, 12:04
Pewnie ze nie chodzi ani o malte ani o zadna ze stajni tylko o nieuczciwa fundacje ktora UWAGA pomimo dobrych checi i faktycznej pomocy zwierzakom jest niestety nieuczciwa
Kasia
Kasia 30.03.2015, 09:15
haha- ja nie oceniam ludzi na podstawie wyglądu, tuszy, koloru włosów, wielkości nosa, powierzchowności. To tylko świadczy o tobie.
po co?
po co? 30.03.2015, 09:14
calineczka- to jak nie wiesz i nie znasz sytuacji to nie wypowiadaj się.
niejeden koń z tej stajni pojechał do rzeźni i nie oszukujmy się- może i Wektror jak był sprzedawany nie miał do rzeźni jechać, tylko po pierwsze ciekawe, czemu sprzedali go fundacji po cenie mięsa, hmm?
Po drugie koń nie pracował, póki były wolne boksy mógł sobie stać, gdyby nie było już wolnego boksu pojechałby do Włoch i to nie na wczasy tak samo jak Rociu i pozostałe konie wymienione przez osobę podpisaną "fanka guliwera".

Nie chodzi tu o obrzucanie stajni z błotem, bo tego nie robię. Nie uważam, że konie mają tam złe warunki, wręcz przeciwnie. Hipokryzją natomiast dla mnie jest obrzucanie błotem iskry, jak tam robi się to samo.

Szczerze? Zrobiło się w tych komentarzach jedno wielkie bagno. Jeden na drugiego pluje żarem. Zczęły się jazdy personalne na panią prezes, fundację, iskrę i jeszcze rotmistrza. Czysta dziecinada. Nie jesteście tu "bo Malta", jesteście tu, żeby się anonimowo wyżyć przez internet, bo anonimowo możecie jeden drugiemu nawrzucać- zwłaszcza osoby z otoczenia Malty i stajni, z której sprzedano Wektora- swoją drogą ta sprzedaż nijak ma się do sprawy Malty...
Kasia
Kasia 30.03.2015, 09:08
dowody? W postaci czego? wypowiedzianych słów? to są nadal pomówienia, żadnych dowodów, a już tym bardziej w tym śmiesznym reportażyku