Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Aktualizacja: CAŁA ROZMOWA Z PANIĄ IWONĄ S. FUNDACJA Z MALBORKA ZMANIPULOWAŁA PRZEKAZ W SPRAWIE KONIA MALTA - 21.03.2015

Aktualizacja: CAŁA ROZMOWA Z PANIĄ IWONĄ S. FUNDACJA Z MALBORKA ZMANIPULOWAŁA PRZEKAZ W SPRAWIE KONIA MALTA - 21.03.2015 fot. Robert Bychowski [Robert]

Aktualizacja( 21.03.2015- 10.35)

Z racji na sygnały od pewnej grupy widzów, którzy twierdzą, że rozmowa z Panią Iwoną była za bardzo „pocięta”, a tym samym mało wiarygodna przedstawiamy cały zapis wywiadu z prezes fundacji.
Chcemy również dodać, że nikt z nas nie podważa niesionej pomocy przez fundację. Z naszych ustaleń wynika jasno, że wielokrotnie osoby z otoczenia Pani Iwony jak i ona sama ratowali życie wielu zwierzaków. Nasz materiał pokazuje nieprawidłowości w postępowaniu fundacji w konkretnej sprawie.
Stanowczo podkreślamy, że osoby, które zgłaszają do nas temat nie otrzymują od nas immunitetu. Tak samo weryfikujemy z całą starannością przekazywane nam treści.
W tym przypadku, zgromadzone informację pozwalają naszej redakcji stwierdzić, że fundacja zmanipulowała przekaz w sprawie konia Malta. Stojąc w miejscu, w którym fundacja, zrobiła zdjęcia nie można nie zauważyć łąki, do której koń ma swobodny dostęp, natomiast treści przekazywane przez fundacje sugerowały, że koń żyje na prowizorycznym pastwisku(na którym jest widoczny na zdjęciach.) Fundacja podkreśla, że konsultowała się ze specjalistami. Niestety, przedstawione treści były oparte tylko i wyłącznie na opowieści prywatnej osoby, która pierwotnie chciała kupić Maltę. Sama fundacja nie skontaktowała się z właścicielami i nie postarała się wyjaśnić zaistniałej sytuacji u źródła.
W rozmowie, którą w całości można odsłuchać, Pani prezes podkreśla, że rozmowa z właścicielami zwierząt to podstawa przy każdej interwencji prowadzonej przez fundację

 

Przedstawimy Państwu historię konia, którym zainteresowała się fundacja z Malborka (kierowana przez Iwonę S.), która jak twierdzi jest pomocna zwierzętom z naszego województwa.

W połowie lutego prezes fundacji została poproszona o pomoc w ocenie kondycji konia Malta, którego zakupem była zainteresowana jej znajoma. (PANI PREZES POSIADA KONIA OD PAŹDZIERNIKA 2014). Kobiety w trakcie wizyty w miejscowości Brzózki zrobiły zdjęcia klaczy, które później zamieszczono na profilu społecznościowym fundacji. Z opisu pod zdjęciami wynikało, że koń miał być w złej kondycji, a właściciele chcieli go oddać na rzeź. Ludzie dobrej woli zaczęli przelewać pieniądze, by Maltę jak najszybciej wykupić.

Jak sprawa się rozwinęła i co dzieje się z koniem? O tym więcej w materiale.

Podczas nagrania doszło, także do nieprzyjemnego incydentu. Właściciel jednej ze stajni poszarpał naszego operatora. Czekamy na państwa opinie w sprawie fundacji.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (198)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
blablabla
blablabla 25.03.2015, 06:26
jest oświadczenie na stronie fundacji, szkoda, że widzicie tylko to co wam wygodnie
zniesmaczona
zniesmaczona 24.03.2015, 23:26
Pani Prezes już zajęta inną akcją, teraz nagonka na właścicielkę kota która chce go oddać.
Bez komentarza na razie pozostawię to, oceńcie sami.

https://www.facebook…
madzia
madzia 24.03.2015, 23:15
Do "siostry" a może właściciele powinni się przyznać że zmanipulowali innych, pokazali stan konia po miesiącu, który nie ukrywając, rzeczywiście był lepszy, ale dopiero po interwencji. Wygrana w konkursie na najładniejsze obejście, gratuluje może i najładniejsze ale czy bezpieczne dla konia? A może właśnie ze względu na wygraną, sprawa otoczenia konia, przedstawiona przez fundację była dla właścicieli niewygodna i dlatego postanowili zrobić nagonkę na fundacje? Że niby fundacja zmanipulowała przekaz a może to właśnie właściciele całą sytuację zmanipulowali, by wyszło na niekorzyść fundacji?
konik
konik 24.03.2015, 23:05
Cóż, tak by było najlepiej, ale jak widzę wypowiedzi ludzi tu, pod filmem i na facebooku, to nie wydaje mi się by to miało jakiś sens. Wcześniej chcieliście by fundacja coś napisała w tej sprawie, a gdy to zrobiła to została wyśmiana i skrytykowana. I tak samo by było teraz. Wy nie oczekujecie wyjaśnień, wy czekacie aż fundacja przyzna się do kłamstw i oszustw o które ją oskarżacie.
siostra
siostra 24.03.2015, 21:59
Jeśli Pani Prezes już ochłonęła to może teraz przedstawi sytuację ze swojej strony?
Wszyscy są ciekawi jak to było, skąd to się wzięło, czemu tak a nie inaczej.
Był czas na przygotowania, przemyślenia, teraz pora wypowiedzieć się oficjalnie i przedstawić swoje argumenty.
Może spotkanie teraz z reporterem i właścicielami dotyczące konkretnie tej sprawy?

Pani Prezes, czekamy.