Wydanie nr 218/2020, Środa 5.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Aktualizacja: CAŁA ROZMOWA Z PANIĄ IWONĄ S. FUNDACJA Z MALBORKA ZMANIPULOWAŁA PRZEKAZ W SPRAWIE KONIA MALTA - 21.03.2015

Aktualizacja: CAŁA ROZMOWA Z PANIĄ IWONĄ S. FUNDACJA Z MALBORKA ZMANIPULOWAŁA PRZEKAZ W SPRAWIE KONIA MALTA - 21.03.2015 fot. Robert Bychowski [Robert]

Aktualizacja( 21.03.2015- 10.35)

Z racji na sygnały od pewnej grupy widzów, którzy twierdzą, że rozmowa z Panią Iwoną była za bardzo „pocięta”, a tym samym mało wiarygodna przedstawiamy cały zapis wywiadu z prezes fundacji.
Chcemy również dodać, że nikt z nas nie podważa niesionej pomocy przez fundację. Z naszych ustaleń wynika jasno, że wielokrotnie osoby z otoczenia Pani Iwony jak i ona sama ratowali życie wielu zwierzaków. Nasz materiał pokazuje nieprawidłowości w postępowaniu fundacji w konkretnej sprawie.
Stanowczo podkreślamy, że osoby, które zgłaszają do nas temat nie otrzymują od nas immunitetu. Tak samo weryfikujemy z całą starannością przekazywane nam treści.
W tym przypadku, zgromadzone informację pozwalają naszej redakcji stwierdzić, że fundacja zmanipulowała przekaz w sprawie konia Malta. Stojąc w miejscu, w którym fundacja, zrobiła zdjęcia nie można nie zauważyć łąki, do której koń ma swobodny dostęp, natomiast treści przekazywane przez fundacje sugerowały, że koń żyje na prowizorycznym pastwisku(na którym jest widoczny na zdjęciach.) Fundacja podkreśla, że konsultowała się ze specjalistami. Niestety, przedstawione treści były oparte tylko i wyłącznie na opowieści prywatnej osoby, która pierwotnie chciała kupić Maltę. Sama fundacja nie skontaktowała się z właścicielami i nie postarała się wyjaśnić zaistniałej sytuacji u źródła.
W rozmowie, którą w całości można odsłuchać, Pani prezes podkreśla, że rozmowa z właścicielami zwierząt to podstawa przy każdej interwencji prowadzonej przez fundację

 

Przedstawimy Państwu historię konia, którym zainteresowała się fundacja z Malborka (kierowana przez Iwonę S.), która jak twierdzi jest pomocna zwierzętom z naszego województwa.

W połowie lutego prezes fundacji została poproszona o pomoc w ocenie kondycji konia Malta, którego zakupem była zainteresowana jej znajoma. (PANI PREZES POSIADA KONIA OD PAŹDZIERNIKA 2014). Kobiety w trakcie wizyty w miejscowości Brzózki zrobiły zdjęcia klaczy, które później zamieszczono na profilu społecznościowym fundacji. Z opisu pod zdjęciami wynikało, że koń miał być w złej kondycji, a właściciele chcieli go oddać na rzeź. Ludzie dobrej woli zaczęli przelewać pieniądze, by Maltę jak najszybciej wykupić.

Jak sprawa się rozwinęła i co dzieje się z koniem? O tym więcej w materiale.

Podczas nagrania doszło, także do nieprzyjemnego incydentu. Właściciel jednej ze stajni poszarpał naszego operatora. Czekamy na państwa opinie w sprawie fundacji.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (198)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
żal
żal 27.03.2015, 09:35
Szkoda że pani Iwona nie ma takiej litości dla ludzi jak dla zwierząt. Proszę sobie nie dorabiać teraz tych ckliwych historyjek co znowu za serce ściskają, myślę że już coraz mniej osób nabiera się na takie pisanie.
zainteresowany
zainteresowany 27.03.2015, 08:18
lonżowanie na kantarze nazywane ćwiczeniami ?????? 260 zł?????

trzeba uwazac żeby sobie zbytnio kon nie rozbudował miesni szyi :P

masakra. takie cuda to tylko w polskich realiach..
w której stajni tak to robią ??
prawdziwe2
prawdziwe2 27.03.2015, 07:52
"prawdziwe"- no właśnie, czyli macie gdzieś zwierzęta. Niech sobie głodują, byle Iwonie dokopać. To nie jest zbiórka pieniędzy tylko głosowanie o karmę dla zwierząt. Może jeszcze powiesz, że z suchej karmy sobie zupę gotuje? Ja jestem karmicielką w Kwidzynie, gdyby nie pomoc otrzymana od Iwony nie wiem co bym zrobiła, bo nie wykarmiłabym sama stada kilkunastu kotów. Iwona całą zimę dbała, żeby koty miały puszki i suche, teraz koty nie tylko z jej domu tymczasowego, ale w większości te bezdomne, którym pomagają karmiciele mogły mieć zapewniony byt na kilka miesięcy, ale co tam, Was obchodzi zawiść personalna do Iwony, a nie to, że zwierzęta będą głodne. Byle dokopać, a że kopiecie leżącego (w tym miejscu tłumaczę- potrzebujące zwierzaki) to już inna sprawa.
Kasia
Kasia 27.03.2015, 07:47
a Iwona ma was w nosie i robi dalej kawał dobrej roboty dla zwerząt. Tak trzymaj dziewczyno i nie przejmuj się!
...
... 27.03.2015, 07:45
???
kon miał właściciela. tyle w temacie. grozby? nie! trzeba uwazac co się pisze bo internet nie wybacza a tym bardziej jeśli trafia to do sadu.