Wydanie nr 189/2020, Wtorek 7.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Benedykt, Pompejusz, Sędzisława, German, Antoni, Cyryl, Wilibald, Metody, Estera
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

GRAND PRIX GDYNI W BIEGACH ULICZNYCH - BIEG URODZINOWY – 21.02.2015

GRAND PRIX GDYNI W BIEGACH ULICZNYCH - BIEG URODZINOWY – 21.02.2015 fot. Grupa Malbork

Cykl 4 imprez Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych od wielu lat przyciąga tysiące zawodników chcących zmierzyć się z 10 kilometrową trasą w centrum miasta. Niesamowity klimat i pierwszorzędnie przygotowana organizacyjnie impreza z roku na rok bije rekordy frekwencji.

W sobotę 21.02.2015 na starcie stanęło blisko 6000 biegaczy.  Organizatorzy z roku na rok starają się wprowadzać kolejne nowości uatrakcyjniające zabawę oraz rozwiązania mające na celu usprawnienie logistyczne biegu. Widać, że nie osiadają na laurach i starają się by biegacz był traktowany wyjątkowo od momentu rejestracji aż do samego końca zawodów. Profesjonalne podejście do tematu przez organizatorów skutkuje niesamowitą popularnością tego biegowego cyklu. W tym roku nowością, jaką wprowadzono to przede wszystkim start falami, modyfikacja trasy oraz nowy medal do skompletowania. Do promocji tegorocznej edycji GPX włączył się duży sponsor, efektem współpracy jest nagroda, którą może wylosować zawodnik, który ukończy, co najmniej 3 biegi cyklu... Nagrodą jest samochód marki Honda. 


Z roku na rok frekwencja coraz większa, wąskim gardłem był pierwszy kilometr i startując jednocześnie powodowało to olbrzymi zator na pierwszych kilometrach trasy. Dla wygody uczestników wszystkie biegi GPX Gdyni w tym roku będą rozpoczynały sie startem falowym poszczególnych grup zawodników. W zależności od wytrenowania każdy uczestnik deklaruje podczas zapisów przynależność do odpowiedniej kategorii oznaczonej specjalnym kolorem strefy startowej. W zależności od deklarowanego czasu ukończenia dostaje numer startowy z kodem strefy. Niedostosowanie sie do zaleceń i start z nie swojej strefy skutkuje doliczeniem 5 karnych minut do czasu netto. Oczywiście dotyczy to osób, które notorycznie łamią regulamin i startują z szybszych stref blokując swoim wolnym biegiem szybszych zawodników. 


Nowa trasa wiedzie ulicami Waszyngtona, Wendy, Polską, następnie Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, ponownie Wendy i wzdłuż Placu Kaszubskiego aż do Świętojańskiej. Dalsza część pozostaje bez zmian - ze Świętojańskiej biegacze zakręcają w Piłsudskiego, a następnie Bulwarem Nadmorskim wracają na Skwer Kościuszki. Ciężko powiedzieć czy trasa stała sie przez to szybsza, elementem, który na pewno wybija mocno z rytmu jest nawrót na bulwarze, w zamian zrezygnowano z podbiegu na wiadukt na ul Wendy ok 6km gdzie odbijamy w kierunku Placu Kaszubskiego i ul Świętojańskiej. Fajną atrakcją jest przeniesienie całej strefy kibicowania na ulicę Świętojańską gdzie już od pomnika Antoniego Abrahama zaczyna sie mocny doping. To ważne, bo ten długi podbieg jest bardzo trudny i wielu zawodników na problemy na tym etapie zawodów.

Tradycją już jest w Gdyni to, że medal składa sie z elementów, które po złożeniu dają nam jakąś większą całość. W ubiegłym roku był piękny model żaglowca w tym będziemy mogli skompletować sobie podium z trzema zwycięzcami. To ciekawa koncepcja szczególnie motywująca do tego by uczestniczyć we wszystkich biegach całego cyklu.

W tym dniu w zawodach w Gdyni wystartowali zawodnicy z Grupy Malbork 

ZENON KASZUBOWSKI  open  60  czas: 00:36:20 kat. wiek 3/M50,
RYSZARD OSIŃSKI open 132 czas: 00:38:30 kat. wiek 9/M50,
MAREK DACKIEWICZ  open 525 czas: 00:42:49 kat. wiek 207/M30,
MACIEJ FRANKIEWICZ open 597 czas: 00:43:21 kat. wiek 233/M30, 
JACEK MANTEUFEL open 845 czas: 00:44:40 kat. wiek 348/M20,  
ALICJA FIAŁEK open 1072 czas: 00:45:52 kat. wiek 34/K20, 
KRZYSZTOF MRÓZ open 3851 czas: 00:56:45 kat. wiek 698/M40,  
ILONA RADECKA open 4109 czas: 00:58:00 kat. wiek 295/K20

Pełna galeria zdjęć oraz reportaż z obu biegów dostępny na portalu www.grupamalbork.pl

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.