Wydanie nr 88/2024, Czwartek 28.03.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat

JUNIORKI ORŁA MALBORK W PÓŁFINALE MISTRZOSTW POLSKI! - 28.02-01.03.2015

JUNIORKI ORŁA MALBORK W PÓŁFINALE MISTRZOSTW POLSKI! - 28.02-01.03.2015… fot. UKS Orzeł Malbork

Udanie zakończył się rozgrywany w Bydgoszczy turniej w ramach 1/4 Mistrzostw Polski! Juniorki Orła Malbork zakończyły go na 2 miejscu i wywalczyły prawo do gry w półfinałach!

W pierwszym spotkaniu turnieju zespół prowadzony przez Szymona Żołędziewskiego musiał zmierzyć się z trudnym rywalem. Był nim gospodarz turnieju, Pałac Bydgoszcz. Nasz zespół dzielnie walczył na boisku, lecz niestety musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych rywalek. Całe spotkanie zakończyło się naszą przegraną 0:3 (-23,-11,-22).

Drugie spotkanie w podgrupie A z UKS Ozorków było dość jednostronne. Orzeł nie dał żadnych szans swojemu przeciwnikowi, pewnie wygrywając każdego seta dużą przewagą punktową (-13,-14,-7).

W podgrupie B do dalszej fazy rozgrywek przeszły 2 zespoły - Barim Goleniów oraz Amber Kalisz. Z Goleniowem nasze siatkarki rozegrały bardzo dobre spotkanie, od początku kontrolując sytuację na boisku. Jedynie w 2 secie goście próbowali zmienić obraz gry, ale partia zakończyła się po naszej myśli 32:30. Całe spotkanie wygraliśmy 3:0 i czekaliśmy na ostatni pojedynek z Amberem Kalisz.

Wszystkie spotkania z udziałem Orła kończyły się w 3 setach, więc i w ostatnim meczu turnieju nie mogło być inaczej. Aby awansować do dalszej fazy rozgrywek, Orzeł musiał pokonać przeciwnika z Kalisza. I tak też się stało. Wszystkie partie przebiegały pod dyktando naszego zespołu i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:0. Tym samym awansowaliśmy do 1/2 Mistrzostw Polski!

O komentarz odnośnie całego turnieju poprosiliśmy trenera Orła, Szymona Żołedziewskiego :
Jestem zadowolony z postawy swojego zespołu przez cały turniej. Dziewczyny kondycyjnie wytrzymały wszystkie spotkania, choć do najłatwiejszych nie należały. Niestety lekko odnowiła się kontuzja Darii Szczyrbie i w ostatnim spotkaniu musieliśmy dać jej trochę odpocząć. Mamy teraz 2 tygodnie czasu na przygotowania do półfinałów Mistrzostw Polski. Będziemy robili wszystko co w naszej mocy, by kolejny turniej zagrać na bardzo podobnym poziomie.