Wydanie nr 198/2020, Czwartek 16.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

BĘDZIE CHODNIK W NOWEJ WSI MALBORSKIEJ! ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 515 OD GRANICY M. MALBORK - 18.02.2015

BĘDZIE CHODNIK W NOWEJ WSI MALBORSKIEJ! ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 515 OD GRANICY M. MALBORK - 18.02.2015 fot. Piotr Wąsowicz [Piotr Wąsowicz TvMalbork]
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zorganizował wczoraj, tj. 18 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej – konsultacje Dokumentacji Projektowej dla zadania: "ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 515 OD GRANICY M. MALBORK DO GRANICY WOJEWÓDZTWA".

Zapraszamy Państwa na pełne wideo nagarnie

Z dokumentacją projektową można zapoznać się w Urzędzie Gminy Malbork, ul. Ceglana 7 – tam też można składać uwagi i wnioski do 27.02.2015

19 lutego 2014

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, działając w imieniu zarządcy dróg - Zarządu Województwa Pomorskiego na podstawie art. 39 ust. 6a ustawy dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych  (jt. Dz.U. z 2013 r. poz. 260 ze zm.) informuje, że jest w trakcie opracowywania dokumentacji projektowej dla zadania:

”Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 515 na odcinku od granicy miasta Malbork do granicy województwa pomorskiego”

Dokumentacja projektowa rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 515 o długości ok. 30,57km obejmuje 4 odcinki:

  • od granicy m. Malbork do m. Grzymała
  • od  granicy m. Tropy Sztumskie do m. Dzierzgoń
  • miasto Dzierzgoń
  • od m. Dzierzgoń do granicy województwa pomorskiego

Rozbudowa drogi zakłada maksymalne wykorzystania istniejącej infrastruktury drogowej z dostosowaniem jej do wymogów technicznych i bezpieczeństwa.

W ramach inwestycji może powstać obowiązek wybudowania w pasie drogowym drogi wojewódzkiej nr 515 kanału technologicznego, o ile w ciągu 60 dni od dnia umieszczenia niniejszej informacji na stronie internetowej, zgłosi się podmiot zainteresowany udostępnieniem takiego kanału.

Kanał udostępniany jest na zasadach uregulowanych w art. 39 ust. 7a — 7f ustawy o drogach publicznych. Zgłoszenia należy kierować w formie pisemnej na adres:

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku

80-778 Gdańsk, ul Mostowa 11A  

Jak stanowi art. 4 pkt. 15a ustawy o drogach publicznych, kanał technologiczny to ciąg osłonowych elementów obudowy, studni kablowych oraz innych obiektów lub urządzeń służących umieszczeniu lub eksploatacji:

a) urządzeń infrastruktury technicznej związanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego,

b) linii telekomunikacyjnych wraz z zasilaniem oraz linii energetycznych, niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego.

            Informuję ponadto, że zgodnie z art. 39 ust. 6b ustawy o drogach publicznych podmiot, który zgłosi zainteresowanie udostępnieniem przez zarządcę drogi kanału technologicznego, a następnie po jego wybudowaniu nie złoży oferty (zawarcia umowy najmu lub dzierżawy kanału) jest obowiązany zwrócić zarządcy drogi koszty wybudowania kanału technologicznego, o ile nie udostępniono tego kanału innym podmiotom.

            Niniejsza informacja zostaje podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku www.zdw-gdansk.pl oraz przesłana do wiadomości Prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej, ul. Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa uke@uke.gov.pl

Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Gmina Malbork


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mk
mk 20.02.2015, 23:09
no wkońcu ktoś poszedł po rozum do głowy