Wydanie nr 220/2020, Piątek 7.08.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

LISEWO MALBORSKIE: 22-LETNI NOŻOWNIK Z MALBORKA ZATRZYMANY PRZEZ TCZEWSKICH KRYMINALNYCH – 11.02.2015

LISEWO MALBORSKIE: 22-LETNI NOŻOWNIK Z MALBORKA ZATRZYMANY PRZEZ TCZEWSKICH KRYMINALNYCH – 11.02.2015 fot. Pomorska policja


Tczewscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa w związku z rozbojem. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Tczewie przy moście Lisewskim. Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili również, że 22-latek kilka minut wcześniej napadł na sklep. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem oraz usiłowania rozboju. Za tego typu przestępstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 


9 lutego kilka minut po godz. 11.00 w Tczewie policjanci zatrzymali 22-latka z powiatu malborskiego. Z posiadanych informacji wynikało, że mężczyzna miał związek z usiłowaniem zabójstwa w związku z rozbojem. Do tego przestępstwa doszło w sobotę w Tczewie, wtedy to do 70-latka podszedł młody mężczyzna i zażądał wydania wartościowych przedmiotów, gdy spotkał się z odmową ugodził 70-latka nożem. 


Natychmiast na miejsce dyżurny Policji skierował najbliższe patrole. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce jako pierwsi udzielili pomocy medycznej poszkodowanemu oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu grupy dochodzeniowo-śledczej. Wszystkie patrole w okolicy otrzymały informację z rysopisem sprawcy. Śledczy przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył wszystkie ślady. Na miejsce przyjechał również przewodnik z psem służbowym tropiącym, pies podjął trop, dzięki temu ustalono kierunek ucieczki sprawcy. Policjanci wytypowali trasę, którą poruszał się sprawca przed zdarzeniem i zabezpieczyli monitoring z tej okolicy. Funkcjonariusze rozpytali okolicznych mieszkańców oraz pracowników sklepów. W związku z tym zdarzeniem Komendant Powiatowy Policji w Tczewie powołał specjalną grupę policjantów, których zadaniem jest rozwiązanie tej sprawy i ustalenie sprawcy tego przestępstwa. 


Wynikiem intensywnej pracy było zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o to przestępstwo. Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili również, że 22-latek kilka minut wcześniej napadł na jeden ze sklepów. Został spłoszony przez osoby przebywające na zapleczu sklepu, zaczął uciekać. W trakcie ucieczki zobaczył 70-latka, którego ugodził nożem. 


Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem oraz usiłowania rozboju. Za tego typu przestępstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Źródło: KWP Gdańsk 

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.