Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

WZMOCNIENIA POLSKIEGO CUKRU POMEZANII MALBORK. MACIEJ DAWIDOWSKI I MATEUSZ WIAK NOWYMI TWARZAMI W ZESPOLE. - 05.01.2015

WZMOCNIENIA POLSKIEGO CUKRU POMEZANII MALBORK. MACIEJ DAWIDOWSKI I MATEUSZ WIAK NOWYMI TWARZAMI W ZESPOLE. - 05.01.2015 fot. sportowefakty.pl

Polski Cukier Pomezania Malbork zbroi się przed rundą rewanżową I ligi polskiej piłki ręcznej. Oficjalna strona malborskiego zespołu podała informację, że do drużyny prowadzonej przez Igora Stankiewicza dołączyli Maciej Dawidowski i Mateusz Wiak.

Maciej Dawidowski jest lewoskrzydłowym, który ma odciążyć na tej pozycji Łukasza Cieślaka, rozgrywającego mecz za meczem, co odbija się na jego kondycji i zdrowiu. Zawodnik został sprowadzony z KS Meble Wójcika Elbląg, gdzie przybył z SMS'u Gdańsk. Tam też został sprowadzony jako wychowanek zespołu Truso Elbląg. W drużynie Meble Wójcika spędził pięć sezonów.

Mateusz Wiak zastąpi w zespole na pozycji rozgrywającego Bartosza Starzyńskiego, który za porozumieniem stron, rozwiązał kontrakt z Pomezanią Malbork. Mateusz zostanie jednocześnie trzecim najwyższym zawodnikiem w zespole, bowiem mierzy 198 cm. Wiak przeszedł do Polskiego Cukru z KS Warszawianki Warszawa. Rozgrywał także spotkanie przeciwko drużynie Igora Stankiewicza, kiedy to w Warszawie, Pomezania Malbork poniosła pierwszą porażkę w sezonie przegrywając wówczas 27:28. Nowy nabytek Polskiego Cukru zdobył wtedy 5 bramek. Mateusz Wiak występował w wielu klasowych zespołach, przed Warszawianką było to Wybrzeże Gdańsk, KPR Legionowo czy AZS Uniwersytet Warszawski. Liczymy na to, że w drużynie z Malborka zaklimatyzuje się bardzo szybko!

Krzysztof Wąsowicz
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Piłka ręczna


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.