Wydanie nr 114/2024, Wtorek 23.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena

MALBORSCY HOKEIŚCI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA, PO 5 KOLEJKACH SĄ JEDYNĄ DRUŻYNĄ Z KOMPLETEM ZDOBYTYCH PUNKTÓW – 28.12.2014

MALBORSCY HOKEIŚCI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA, PO 5 KOLEJKACH SĄ JEDYNĄ DRUŻYNĄ… fot. Sławomir Nawrocki

Malborscy hokeiści nie zwalniają tempa, po 5 kolejkach są jedyną drużyną z  kompletem zdobytych punktów. W niedzielnym meczu rozgrywek w regionalnej  Lidze Hokeja na Lodzie, której organizatorem jest UKS Bombek SP3 oraz OSiR  Malbork Bombersi zwyciężyli piaty mecz z rzędu, tym razem przeciwnikiem  gospodarzy byli zawodnicy z EKH Wiking Elbląg. Hokeiści z Malborka bardzo szybko strzelili pierwsze bramki prowadząc do przerwy 6 : 0. W drugiej tercji zawodnicy z EKH zagrali na remis strzelając trzy bramki, jednak końcowy wyniki spotkania to 9 : 3 dla Bombers Malbork. Bramki strzelili dla Bombers:

Robert Gierasimczuk - 4, Maciej Cyganowski -2, Rokita Marek, Rokita Mateusz i Paweł Badziong po 1, dla pokonanych : Grzegorz Ramsz -2 i Bartosiewicz Jacek. W kolejnym meczu rywalizowały drużyny Gryzzlies Gdynia i Marvin's Gdańsk. Obydwa zespoły pojawiły się na tafli w  mocno okrojonych składach, na ławce rezerwowych w drużynie z Gdyni zasiadł  tylko jeden zawodnik, Gdańszczanie mieli o jednego więcej. Pierwsze minuty meczu przebiegały pod dyktando Gdynian, po błędach obrony prowadzili już 2 : 0, jednak brak zmieników oraz częsta gra w osłabieniu za przewinienia jakie dopuścili się zawodnicy Gryzzlies coraz bardziej uwidaczniała przewagę przeciwnika.

W drugiej tercji to Marvin'si wykazali się większą wytrzymałością i kondycją wygrywając ostatecznie 6 : 2. Bramki strzelili dla Marvin's : Artur Podracki - 4 ( król strzelców sezonu 2013/14) i Marcin Libert - 2, dla Gdyni : Arek Michalski i Piotr Leszczyński. W ostatnim meczu zagrały drużyny Media Team Gdańsk i Grom Morąg. W pierwszej tercji Mediacy pomimo przewagi nie potrafili znaleźć drogi do bramki, częściej udawało się to zawodnikom z
Morąga. W drugiej odsłonie meczu do siatki rywali trafiali tylko gdańszczanie. Mecz zakończył się wynikiem 10 : 4 dla Media Team Gdańsk. W tabeli prowadzi Bombers Malbork przed Media Team Gdańsk i Orły Czersk.

7. Grizzlies Gdynia - 0 pkt.

Za tydzień 4 stycznia VI kolejka rozgrywek od godz 8 Orły Czersk - Marvin's  Gdańsk, Grizzlies Gdynia - Grom Morag i Media Team Gdańsk - EKH Wiking  Elblag, pauza - Bombers Malbork. Zapraszamy na lodowisko OSiR przy ul.Mickiewicza 59.

Najmłodsi zawodnicy UKS Bombek swoje rozgrywki rozpoczną dopiero po Nowym Roku, 3 stycznia będą rywalizować w kategorii mini hokej (zawodnicy z roczników 2005 i młodsi) na turnieju w Gdańsku, nieco starsi hokeiści w kategorii żak młodszy tydzień później rywalizować będą w lidze centralnej z drużyną ŁKH Łódź. Jednak wcześniej 29 i 30 grudnia żacy młodsi rozegrają mecze sparingowe z zawodnikami Stoczniowca Gdańsk.

Hokej najmłodszych zawodników wspierają: Urząd Miasta Malborka, MWC, OsiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc APF, Falken, Firma Grzesik, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Rafał Mączkowski, Tv Malbork, radiomalbork, Apteka Witaminka, Bar Bis, Pralnia Eko Laguna. UKS Bombek zaprasza najmłodszych na zajęcia, które odbywają się codziennie