Wydanie nr 220/2020, Piątek 7.08.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

SAMOCHÓD SCKW Z KOMENDY POWIATOWEJ PSP W MALBORKU Z POMOCĄ HUMANITARNĄ DOTARŁ NA UKRAINĘ – 17.12.2014

SAMOCHÓD SCKW Z KOMENDY POWIATOWEJ PSP W MALBORKU Z POMOCĄ HUMANITARNĄ DOTARŁ NA UKRAINĘ – 17.12.2014 fot. PSP MALBORK

Z Warszawy w dniu 17 grudnia br. spośród trzech samochodów z województwa pomorskiego pojechał również samochód SCKw z Komendy Powiatowej PSP w Malborku z pomocą humanitarną na Ukrainę.

Więcej na: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Kierowcy samochodu to:
mł.ogn. Krzysztof Baranowski
mł.ogn. Krzysztof Bochyński
 
Zdjęcia z 16.12.2014 r. Wyjazd z Komendy Powiatowej PSP w Malborku

 

Janusz Leszczewski
KP PSP Malbork

Polski konwój dotarł na Ukrainę

Wysłany w środę z Warszawy konwój z pomocą humanitarną dla ukraińskich uchodźców dotarł do Charkowa na wschodzie Ukrainy. Za odbiór największej części darów odpowiedzialni są obecni na miejscu pracownicy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM).

 

Siedem tysięcy paczek z żywnością dla dorosłych i dzieci oraz środkami higienicznymi zostaną rozdysponowane wśród najbardziej potrzebujących uchodźców, znajdujących się w obwodzie charkowskim pod opieką PCPM. Ramy łóżek natomiast zostaną przewiezione do obecnie remontowanego obozu Romaszka, w którym uchodźcy będą mogli spędzić zimę.

 

- Paczki, które dotarły do nas z Polski rozdysponujemy we współpracy z naszą organizacją partnerską wśród najbardziej potrzebujących. W pierwszej kolejności dary otrzymają osoby nie posiadające żadnego lub bardzo niskie źródło dochodu. Elementy łóżek natomiast przewieziemy do remontowanego przez nas obozu Romaszka. Pozostałe, niezbędne do wyposażenia tamtejszych budynków przedmioty zakupimy na miejscu. - wyjaśnia, koordynujący odbiór konwoju prezes PCPM – Wojciech Wilk.

 

Konwój wypełnionych darami ciężarówek wyjechał z Warszawy w środę wieczorem – 17 grudnia.
Zorganizowanie pomocy i zakup darów dla Ukrainy było możliwe dzięki uruchomionej 28 listopada przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP rezerwie z budżetu państwa. - podkreśliła podczas konferencji prasowej premier Ewa Kopacz. Za logistykę konwoju odpowiedzialna była Państwowa Straż Pożarna, za zakup darów – organizacje pozarządowe: PCK, Caritas i PCPM.

 

Również dzięki funduszom przekazanym przez program Polska Pomoc Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, PCPM dociepla i wyposaża w ogrzewanie kilka budynków w dawnym obozie pionierskim, w którym pod koniec grudnia będzie mogło zamieszkać ponad 400 uciekinierów z Donbasu. Ponadto PCPM przekazuje ponad tysiącu uchodźcom środki finansowe, które mogą oni wykorzystać na zakup odzieży zimowej, obuwia, węgla, czy na wynajem mieszkania i opłacenie rachunków za gaz.

 

W obwodzie charkowskim przebywa obecnie ponad 170 tys. uciekinierów z Donbasu. W Polsce PCPM prowadzi zbiórkę na rzecz ukraińskich uchodźców. Dowolne kwoty można wpłacać na dedykowane im konto bankowe: 34 1140 1010 0000 5228 6800 1004.

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
strażak
strażak 21.12.2014, 18:35
Smieszna jest ta pomoc a jeszcze śmiejsznięci są panowie pozujący do zdjęć. Wystarczy przypomnieć do czego została powołana Państwowa Straż Pożarna ,nie ma tam teraz żadnej katastrofy ani kataklizmu ,na południu polski brak funduszy na paliwo dla straży , a tu wycieczka , ludzie tej trochę żywności za 1500 euro zawiozła by każda firma spedycyjna jednym tirem a strażacy potrzebni są na miejscu , szkoda ,że Kurski nie pojechal z nimi do foto -ale sory nie ma barykady na Majdanie
danila
danila 20.12.2014, 08:11
swego czasu ukraina mordowała polaków , a teraz im pomagamy ?
jinling
jinling 18.12.2014, 10:59
Ciekawe kiedy dotrze do mnie jakas pomoc. Jestem niepelnosprawny, ZUS twierdzi, ze "jestem nie calkiem niezdolny do pracy" i renty brak (mam stopien umiarkowany). Jedyne na zycie to 190zl z MOPS i zasilek pielegnacyjny 153zl nie zmienny od 11 lat. Widac , ze to jest OK...
modlyshka
modlyshka 17.12.2014, 15:11
Troche mnie śmieszy ta pomoc humanitarna, obcym tak chętnie wysyłamy pomoc podczas gdy u nas wcale nie dzieje sie lepiej, masa głodnych dzieci, chorych starszych ludzi którzy żyja za głodowe renty.. Może by tak raz pomóc naszym, zwłaszcza ze zblizają sie Święta i warto byłoby dać wszystkim dzieciom chociaż namiastkę Świąt.