Wydanie nr 88/2024, Czwartek 28.03.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat

MIEDZIŃSKI SHOW W POZNANIU. POLSKI CUKIER DEKLASUJE POZNAŃ. MKS POZNAŃ - POLSKI CUKIER POMEZANIA MALBORK 23:33 (11:15) - 27.09.2

Trzecie zwycięstwo zanotowali już piłkarze Polskiego Cukru Pomezanii Malbork w obecnym sezonie. Tym razem na drodze malborczyków stanął MKS Poznań, ale nie zdołał postawić trudnych warunków. Pomezania wygrała wysoko 33:23, wygrywając po pierwszej połowie 15:11. Niewątpliwą gwiazdą spotkania był Marcin Miedziński, który samodzielnie rzucił 9 bramek.

Mecz rozwijał się bardzo powoli. Widać było, że Pomezania nie chce od początku przycisnąć MKS i spokojnie rozgrywała swoje akcje, a także traciła bramki, bo trzeba to zaznaczyć, że obrona na początku spotkania nieco przyspała.

Na całe szczęście od samego początku na boisku grał rewelacyjnie Miedziński, którego każdy rzut z pierwszej połowy lądował w siatce. Przez całe spotkanie rzucił 10 razy, a trafił 9. Drugim zawodnikiem, który nie oszczędzał bramkarza był oczywiście Łukasz Cieślak, który już Nas przyzwyczaił do rzucania 7 bramek na mecz.

Zawodnicy na parkiecie długo utrzymywali rezultat remisowy, bądź przewagę jednego punktu. Ostatecznie Polski Cukier zdołał odskoczyć i zakończyć pierwszą połowę wynikiem 15:11.

Druga część spotkania nie zapowiadała nic nowego. Polski Cukier dalej grał konsekwetnie, a MKS Poznań zaczął się sam gubić, co skrzętnie wykorzystywali malborczycy. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się użyczony z MMTS'u Kwidzyn, Michał Potoczny, który po wejściu na parkiet, zdołał zdobyć 4 bramki.

Nie można zapomnieć także o bramkarzu Pomezanii Malbork, Radku Kądzieli, który ponownie pokazał nam swoją niesamowitą klasę, niejednokrotnie ratując swój zespół przed utratą bramki.

Ostatecznie Polski Cukier Pomezania Malbork zwyciężyła w Poznaniu 33:23, co może być dobrą oznaką przed sobotą, w którą malborczycy zmierzą się z Piotrkowem Trybunalskim, spadkowiczu z Superligi.

MKS Poznań - Polski Cukier Pomezania Malbork 23:33 (11:15)