Wydanie nr 154/2020, Wtorek 2.06.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dwójka kajakarzy Malborskiego Klubu Sportowego Nogat Patryk Górski i Kamil Gołębiewski Mistrzami Polski w Maratonie Kajakowym -

  • Wydanie nr 154/2020
  • 15 września 2014, 09:33
  • SportWodne
Dwójka kajakarzy Malborskiego Klubu Sportowego Nogat Patryk Górski i Kamil Gołębiewski Mistrzami Polski w Maratonie Kajakowym - fot. Trener klubu: Andrzej Lewandowski

W niedzielę 14.09.2014 r. kajakarze Malborskiego Klubu Sportowego „Nogat” wystartowali w XXVIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym.

Dwójka naszych juniorów młodszych Patryk Górski i Kamil Gołębiewski w K-2 , ścigała się na dystansie 17,7 km.

W tym miejscu należy przypomnieć, że są oni również tegorocznymi Wicemistrzami Polski na dystansie 5km podczas tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży , która odbyła się w lipcu tego roku w Bydgoszczy . Tak więc utrzymali wysoką formę i swoją pozycję w Polsce.

W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy podczas maratonu ścigali się na różnych dystansach. Pokonywali wyznaczone bojami na wodzie pętle o długości 4,5 km po przepłynięciu których wychodzili z wody i biegli wraz z kajakiem odcinek ok. 200 m.( tzw. przenoska) . Był to jednocześnie sprawdzian poziomu wytrenowania oraz wytrzymałości i silnego charakteru kajakarzy .

Ogólnie występ naszych zawodników , potwierdza ich przynależność do ścisłej czołówki kajakarzy kraju .

W tym miejscu chciałbym przekazać jako ciekawostkę informację , że pierwsze Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym odbyły się 28 lat temu w Malborku . Były organizowane przez nasz klub w ciągu kolejnych dwóch lat. Trasa tego maratonu była długości 45 km ze startem w Malborku i metą w Elblągu.

Za dwa tygodnie zawodnicy Nogatu jadą na Regaty zakończenia Sezonu do Człuchowa a następnie ostatni start w tym sezonie którym są konsultacje do kadry narodowej w dniach 24-26.10.2014 r. w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

Już teraz można ocenić kończący się sezon jako najbardziej obfity w wysokie lokaty i medale Mistrzostw Polski . W sumie w mijającym sezonie zawodnicy MKS Nogat zdobyli 6 medali Mistrzostw Polski .Cieszymy się wszyscy, działacze, trenerzy, zawodnicy i rodzice z tak udanego sezonu .

Trener klubu: Andrzej Lewandowski

Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.