Wydanie nr 110/2024, Piątek 19.04.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy

III Mistrzostwa Miasta i Gminy Sztum i IV Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego w ramach Pucharu Pomorza w Nordic Walking na plaży mie

III Mistrzostwa Miasta i Gminy Sztum i IV Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego… fot. ORGANIZACJA IMPREZ SPORTOWYCH "VALDANO" RYSZARD WALENDZIAK

Rekordowa obsada miłośników ruchu pojawiała się 13 września 2014 roku na III Mistrzostwach Miasta i Gminy Sztum i IV Mistrzostwach Powiatu Sztumskiego w ramach Pucharu Pomorza w Nordic Walking na plaży miejskiej w Sztumie. Przy pięknej pogodzie rywalizację na trasie wytyczonej wokół Jeziora Zajezierskiego ukończyło 221 osób z Litwy, Australii i Polski, w tym liczna grupa mieszkańców naszego miasta. Malbork reprezentowało tym razem 15 zawodników z 22 BLT /Grupa NR „ Pochodzę z Malborka". Maszerzy zaprezentowali się w jednakowych niebieskich koszulkach, promujących sponsora Jarosława Foltę producenta rowerów"FOLTA',  któremu bardzo dziękujemy.

W sobotę oglądaliśmy piękną rywalizację czołowych polskich zawodników w tej nowej formie aktywności ruchowej, jaką jest nordic walking.

Wszyscy uczestnicy otrzymali numer startowy, medal okolicznościowy, „sztumski poczęstunek”: kiełbaskę z rożna, chleb ze smalcem i ogórkiem, drożdżówkę i napój.

Trasa przebiegała wokół Jeziora Zajezierskiego i miała długość 5km o zróżnicowanym profilu i różnorodnej nawierzchni: start na piasku/50 m/; bulwar o nawierzchni z polbruku/300m/; dalej ścieżka spacerowa o twardej nawierzchni ziemnej/600m/, 400 kostka, droga polna wyłożona płytami jumbo z dwoma niewielkimi wzniesieniami /1,5km/, ścieżka polna/300m/, bulwar z polbruku/1,5 km/ i meta na plaży 50m. Dystans do pokonania był do wyboru przez zawodników, 5 km/ jedno okrążenie wokół jeziora i 10 km / 2 okrążenia.

Wszystkich uczestników witali Burmistrz Miasta i Gminy, Starosta, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Sztum,wręczając osobiście na mecie medale dla wszystkich uczestników, co było bardzo miłe i wszystkim zawodnikom naszej grupy podobało się,że włodarze czynnie uczestniczą i wspierają swoich i innych sportowców. My w tym dniu też mieliśmy liczne wsparcie, ponieważ przyjechali na zawody nasi najbliżsi i gromko nam kibicowali. Ola, Milenka i Jasiu wykonali nam na szczęście kolorowe bransoletki ;) i licznie stawaliśmy na podium.

Na 5 km:

W kategorii M 18-29 I miejsce zajął Marek Marcinkowski ( czas 0:30:17 )- miejsce open - 3, II miejsce – Daniel Taras ( czas 0:30:51 )- miejsce open - 5, III miejsce – Piotr Sobolewski ( czas 0:31:41 )- miejsce open - 10. Cała wspaniała trójka stanęła na podium. W tej samej kategorii V miejsce otrzymał Dawid Jurczyk ( czas 0:34:07 )- miejsce open - 32 , zaś VIII – Kamil Dobrowolski ( czas 0:40:58 )- miejsce open - 125. W kategorii K 30-39 Alicja Walendziak zajęła II miejsce ( czas 0:33:43 )- miejsce open - 28. W kategorii M 0- 13 Jan Walendziak zajął V miejsce ( czas 0:37:15 )- miejsce open - 63. Nasze dzielne debiutantki : Agnieszka Kloch w kategorii K 30 – 39 zajęła VII miejsce ( czas 0:40:01 )- miejsce open - 111, zaś w kategorii K 40-44 Małgorzata Wojciechowska VII miejsce ( czas 0:41:58)- miejsce open - 137.

Na 10 km:

W kategorii M 40 – 49 Ryszard Walendziak zajął I miejsce ( czas 1:03:12 )- miejsce open - 2. W kategorii M 18 – 29 Dawid Babiński zajął I miejsce ( czas 1:11:45 )- miejsce open - 17. W kategorii K 40 – 49 zdeklasowała swoje rywalki, zajmując I miejsce Monika Kosianowska ( czas 1:15:20 )- miejsce open - 23, II miejsce zajęła Bożena Kopczyk ( czas 1:15:35 )- miejsce open - 24, IV miejsce Renata Rybakowska ( czas 1:20:37 )- miejsce open - 31 i V miejsce Anita Szymula ( czas 1:20:37 )- miejsce open - 32.

Za tydzień finał Pucharu Pomorza w nordic walking w Elblągu. Serdecznie zapraszamy do rywalizacji i świetnej zabawy wszystkich Malborskich maszerów oraz kibiców.