Wydanie nr 89/2024, Piątek 29.03.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl

ŻUŁAWY GODNIE ŻEGNAJĄ SIĘ Z IV LIGĄ. NOWY STAW ROZGROMIONY NA WYJEŹDZIE. PIŁKARSKIE PODSUMOWANIE WEEKENDU - 24.06.2014

Niemało bramek wpadło w ostatniej kolejce IV i V ligi. Piłkarskie podsumowanie weekendu zaczniemy od tej pierwszej.

Pomezania Malbork remisuje na wyjeździe z Powiślem Dzierzgoń 3:3 (2:0), mimo że kilkanaście minut po starcie drugiej połowy prowadziła już 3:0. Bramki dla gości zdobywali Kamil Dryjas, Bartosz Wojtysiak i Mateusz Bełz. Dla gospodarzy dwa razy trafił Krzysztof Wierzba, a wyrównującą bramkę z karnego zdobył Daniel Mioduński. Mecz jest dostępny do obejrzenia na Naszej stronie internetowej: Z piekła do nieba, czyli mecz Pomezanii Malbork i Powiśla Dzierzgoń.

Olimpia Sztum ostatnie spotkanie rozgrywane u siebie przegrała 0:2 z liderem tabeli GKS'em Przodkowo. W pierwszej połowie kontuzji doznał bramkarz gospodarzy, co mogło zwiastować pogrom. Goście jednak zdołali trafić do siatki tylko dwa razy, za sprawą Franciszka Barzowskiego i Jakuba Gronowskiego.

Żuławy Nowy Dwór Gdański godnie rozstają się z IV ligą. Zajmująca 10. miejsce Pogoń Lębork raczej nie spodziewała się takiego oporu ze strony gospodarzy, którzy mimo, że po pierwszej połowie wygrywali skromne 1:0, w drugiej dołożyli kolejne 3 bramki tracąc jednak dwie. Po dwa gole zdobyli Mateusz Gruszewski i Piotr Ziętarski, a dla Pogoni po jednej Arkadiusz Byczkowski i Sylwester Ilanz.

Pora na rozgrywki V ligi.

Błękitni Stare Pole, od których jak już wiemy odchodzi trener Przemysław Marusa (kierunek - Pomezania Malbork), przegrali na własnym boisku z KP Starogardem Gdańskim 0:4.

Grom Nowy Staw na wyjeździe został prawdziwie rozbity. Po pierwszej połowie przegrywali z Centrum Pelplin 1:3, aby w drugiej stracić aż 5 bramek, zdobywając 3. Dla nowostawian bramki po dwie zdobywali Kowalczyk i Miecznik.

Delta Miłoradz przegrała po bramkach z pierwszej połowy z Rodłem Kwidzyn 0:2 (0:2). Prawdopodobnie jednak, mimo tej porażki, utrzymają się w rozgrywkach V ligi.

Przedstawiamy teraz "rozkład sił" w nadchodzącym sezonie V ligi.

1. Żuławy Nowy Dwór Gdański (spadkowicz)