Wydanie nr 110/2024, Piątek 19.04.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy

Malbork: Udane starty kajakarzy z MKS Nogt - 27.04 - 01.05.2013

Kajakarze z MKS Nogat udanie rozpoczęli sezon startując w regatach w Wałczu i Człuchowie. Trójka naszych zawodników, którzy są w kadrze województwa pomorskiego uczestniczyła w konsultacjach kajakowych (eliminacje do kadry Polski) , które odbyły się w Wałczu. Zawodnicy rywalizowali w wyścigach na wodzie, bieżni i na siłowni. Bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Wyczółkowski, który w ogólnej klasyfikacji zajął wysokie 13 miejsce w klasyfikacji końcowej regat. Przypomnijmy,że Kuba w zeszłym sezonie zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów. Wysokie miejsca w swoich rocznikach zajęli także Maciej Cyganowski i Kamil Gołębiewski, którzy będą bronić v-ce Mistrzostwa Polski, które wywalczyli w roku 2012 w kajaku dwójce na krótkim dystansie w Poznaniu oraz w Maratonie Kajakowym w Ostródzie. Tydzień po regatach w Wałczu zawodnicy MKS Nogat rywalizowali w Długodystansowych Regatach Otwarcia Sezonu Województwa Pomorskiego w Kajakarstwie w Człuchowie. Zgodnie z oczekiwaniami Jakub Wyczółkowski zwyciężył swój wyścig wyprzedzając kolejnego rywala o 2 min. W tej samej konkurencji - juniorów starszych na dystansie 5 km ścigał się także Jan Miernikiewicz zajmując 5 miejsce. W kategorii juniorów młodszych trzecie miejsce zajął Kamil Gołębiewski, tuż za nim na 4 miejscu linię mety przepłynął jego kolega z K-2 Maciej Cyganowski, 5 miejsce - Patryk Górski, 6 był Oskar Konefał a na 7 miejscu uplasował się Bartek Ostrowski. Dobre wyniki zawodników MKS Nogat w regatach rozpoczynających sezon potwierdzają dobrze przepracowany okres zimowy. Trenerzy Andrzej Lewandowski i Sławomir Nawrocki mają nadzieję, że także i w tym sezonie kajakarze z Malborka udowodnią, że MKS Nogat jest liczącym się ośrodkiem kajakowym w Polsce. A już 18-19 maja zawodnicy będą rywalizować w Długodystansowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Bydgoszczy. Nasi kajakarze będą ścigać się w jedynkach i dwójkach na dystansie 10 km. Tydzień po regatach w Bydgoszczy odbędą sięzawody w Malborku - Puchar Nogatu i Memoriał Józefa Wiatra. Rok temu w naszym mieście startowało ponad 200 zawodników i zawodniczek z 15 klubów. W Wyścigu open rywalizowała rekordowa liczba kajakarzy ( 84 osady ) czy w tym roku będzie ich więcej? Zapraszamy do kibicowania w sobotę 25 maja w okolicach zamku. MKS Nogat dziękuje za pomoc dyrektorowi G-3 p. Dariuszowi Rowińskiemu.