Wydanie nr 154/2020, Wtorek 2.06.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

KAJAKARZE MKS "NOGAT MALBORK" WICEMISTRZAMI POLSKI - 11.05.2014

Kajakarze Malborskiego Klubu Sportowego „Nogat Malbork”  Jakub Wyczółkowski, Patryk Górski  i Kamil Gołębiewski Wicemistrzami Polski w kajakarstwie. Podczas rozegranych  w dniach 10-11. 05. br. na jeziorze w Lubniewicach kolo Gorzowa Wlkp. XXX Długodystansowych Mistrzostw  Polski trójka malborskich kajakarzy wywalczyła trzy tytuły Wicemistrzów Polski.

Oczywiście Jakub Wyczółkowski, który nas już przyzwyczaił do wysokich wyników, umocnił swoją czołową pozycję w Polsce .W  konkurencji K-1 juniorów 10000 m przypłynął na drugiej pozycji  bezpośrednio za swoim kolegą z Reprezentacji Polski  Karolem Pecyną z MKKS Gorzów Wlkp.

Za dwa tygodnie  na torze regatowym w Bydgoszczy czeka go bardzo ważny występ w jego karierze. Są to Regaty Eliminacyjne Juniorów na podstawie  których sztab szkoleniowy Polskiego Związku Kajakowego powoła ścisłą grupę reprezentacyjną , która będzie przygotowywana  do tegorocznych  Mistrzostw Europy a następnie Mistrzostw Świata  Juniorów.

Również odnotowaliśmy  bardzo dobry występ juniorów młodszych  Patryka Górskiego i Kamila Gołębiewskiego w konkurencji K-2  10000 m.  Powtórzyli wynik Jakuba i przypłynęli na drugiej pozycji za osadą Energetyka Poznań.

Jest to dwójka kajakarzy , która krótko pływa w tym składzie . Kamil Gołębiewski na swoim koncie posiada już medalowe wyniki Mistrzostw Polski z poprzednich sezonów w parze z Maciejem  Cyganowskim.  Obecny skład  K-2  z Patrykiem Górskim  jest dobrze zapowiadającym się  i  już w tym sezonie może przynieść nam dużo radości .

Od początku sezonu chłopcy  prezentują  wysoką formę,  która jest  efektem dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego ,dobrej atmosfery w klubie ,współpracy  z rodzicami i władzami Malborka .

Na uwagę zasługuje również dobry występ kolejnego wychowanka Nogatu Adama Bilewicza , który na czas studiów pływa w barwach AZSAWF Gorzów Wlkp. W kategorii seniorów  w konkurencji K-1 10000 m Adam  zajął 10 miejsce .

Malborski Klub Sportowy „Nogat Malbork” zaprasza chętne dziewczęta i chłopców roczników  1998-2002 ,którzy chcą uprawiać kajakarstwo i podążać drogą sportowej kariery zawodników Nogatu do trenowania kajakarstwa na przystań MKS Nogat  przy ul. Wileńskiej 1 ( dawna plaża wojskowa ) codziennie  w godzinach 16-18 .

W okresie wakacji  oprócz codziennych zajęć w klubie  organizujemy dla tych grup 10 dniowy obóz sportowo-wypoczynkowy z głównym akcentem kajakowym w miejscowości Szteklin nad jeziorem Borzychowskim . Wszystkie informacje można uzyskać  pod numerem telefonu 696027287 lub na stronie www.mksnogat.pl

Trener MKS „Nogat Malbork”  Andrzej Lewandowski

Krzysztof Wąsowicz
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.