Wydanie nr 100/2021, Sobota 10.04.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Grodzisław, Makary, Pompejusz, Marek, Apoloniusz, Daniel, Michał, Antoni, Ezechiel, Małgorzata, Henryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mandat za brak smyczy na spacerze z psem. W sobotę wchodzą zaostrzone przepisy.

Mandat za brak smyczy na spacerze z psem. W sobotę wchodzą zaostrzone przepisy. fot. zdjęcie poglądowe
Jeżeli podczas spaceru będziesz psa prowadzić bez smyczy lub bez kagańca możesz liczyć się z mandatem. Od soboty, 10 kwietnia br. zaostrzają się przepisy związane z opieką nad zwierzętami i niedochowaniem ostrożności przy ich trzymaniu.

 

W sobotę, 10 kwietnia br. wejdzie w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 marca br. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń, m.in. za nieprzestrzeganie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Spacer ze swoim czworonogiem może skończyć się mandatem. Co to oznacza w praktyce?

 

 

 

 

Zgodnie z załącznikiem do wspomnianego wyżej rozporządzenia „za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia” (art. 77 § 1 Kodeksu wykroczeń) można dostać grzywnę od 50 do 250 zł. Oznacza to, że właściciele psów, które są bez smyczy w miejscu publicznym, np. w parku czy w autobusie mogą spodziewać się mandatu w wysokości 250 zł.

 

 

 

 

Kara może być dwukrotnie wyższa, jeżeli zwierzę jest szczególnie niebezpieczne, a swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka. Zgodnie z art. 77 § 2 Kodeksu wykroczeń „za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka” grozi mandat w wysokości 500 zł. Warto przy tym podkreślić, że również w sytuacji odwrotnej - gdy powodujemy zagrożenie życia lub zdrowia zwierzęcia - grożą wysokie kary.
Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
xs
xs Wczoraj, 12:31
pies musi być pod kontrolą, a to nie znaczy, że musi być na smyczy.
meiw
meiw Wczoraj, 13:29 (odpowiedź do xs)
Ty to pewnie z tych "wolnościowców", co na maseczki wołają kaganiec? Pies w przestrzeni publicznej musi być pod kontrolą, to znaczy musi być na smyczy. Tak jest rozsądnie, a przede wszystkim takie mamy prawo.
Krzyżak
Krzyżak Wczoraj, 12:13
Za zasrane trawniki karać po 500 zł bez pouczeń ! A strażnicy nie po kosciuszki w aucie tylko patrol pieszy I do roboty !
Os.południe czeka !!!
Krzyżak
Krzyżak Wczoraj, 12:13
Za zasrane trawniki karać po 500 zł bez pouczeń ! A strażnicy nie po kosciuszki w aucie tylko patrol pieszy I do roboty !
Os.południe czeka !!!
Krzyżak
Krzyżak Wczoraj, 12:13
Za zasrane trawniki karać po 500 zł bez pouczeń ! A strażnicy nie po kosciuszki w aucie tylko patrol pieszy I do roboty !
Os.południe czeka !!!
Gość
Gość 2 dni temu, 23:16
Do instytucji egzekfujacej przepis (straż miejska, policja) wpadniecie na południe do parku kieszonkowego. Cała inicjatywa nie zakładała zakazu są śmietniki. Ale wyjść z dzieckiem się nie da. Tak trawniki wyglądają. Później właściciele pupilów się dziwią że są tak traktowani.

Ps. Jako małolat szedłem z dziewczyną doskoczył nas kundel bez kagańca właściciel mówił że nie groźny. Ale jakoś mi on nie wyglądał. Dziewczyna się bała więc ja w obronie go złapałem i dość mocno rzuciłem nim... Dostałem zjeby od właściciela.

Teraz jestem ojcem rocznego dziecka. Jeśli sytuacja się powtórzy to nie będę się zastanawiał. I chociaż nie jestem za katowaniem zwierząt wybór mam prosty dziecko albo pies... Więc złapie kundla i zabije na miejscu. Dam radę albo nie Obojtnie czy to będzie Wilczur czy york.
A. Lament
A. Lament Wczoraj, 00:06 (odpowiedź do Gość )
I jakie wzorce ma twój dzieciak skoro tata to dentka bojącą się zwierząt
Gość
Gość Wczoraj, 08:13 (odpowiedź do A. Lament )
powiedz to dzieciakom pogryzionym przez właśnie takie psy, powiedz to już dorosłym ludzi, którzy nie mają pół twarzy do dziś... - zapewnię cię co najmniej dwóch takich jest w Malborku. A o mojego dzieciaka się nie martw na pewno nauczę go szacunku.
xs
xs Wczoraj, 12:34 (odpowiedź do Gość)
ale to te niewinne dzieciaczki podbiegają do psów i się pchają z łapami. Może by tak nauczyć dzieciaczki, że do obcych psów się nie podchodzi, nie głaszcze i nie piszczy nad łbem?
Gość
Gość Wczoraj, 14:17 (odpowiedź do xs)
To jest druga kwestia. Akurat tak ucze swoje dziecko. Ale pies jest pies.
A. Lament
A. Lament Wczoraj, 00:05 (odpowiedź do Gość )
Popłakałem sie z beki