Wydanie nr 101/2021, Niedziela 11.04.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Filip, Herman, Leon, Jaromir, Gemma, Leona, Hildebrand, Hildebranda, Adolf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Wychowankowie MOW uczcili Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

  • Wydanie nr 101/2021
  • 3 marca 2021, 11:53
  • MOW Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Wychowankowie MOW uczcili Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. fot. MOW Malbork
Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku co roku aktywnie uczestniczą w obchodach Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Nie inaczej było i w tym roku.

 

- „Patriotyzm jest ważnym elementem w resocjalizacji, zwłaszcza w pracy z młodymi ludźmi”- mówi wychowawca Łukasz Pawłowski. - „Nieskromnie możemy stwierdzić, że jesteśmy od samego początku, bo od uchwalenia Święta związani z ideą przywracania należnego miejsca w historii żołnierzom podziemia niepodległościowego”.

 

 

 

 

Wychowankowie MOW, z uwagi na zaistniałą sytuację pandemiczną w tym roku, skoncentrowali się na obchodach na terenie placówki.  W przededniu Święta odbył się już cykliczny konkurs wiedzy na temat życia i działalności Danuty Siedzikówny „Inki”, bohaterskiej sanitariuszki V Brygady Wileńskiej Armii Krajowej. Wychowankowie wykazali się dużą wiedzą, a także zainteresowaniem losami „Inki”. Wszyscy wychowankowie zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Historyczne im. V Brygady Wileńskiej AK.

- „Nasza współpraca z wychowawcami i młodzieżą z MOW to już tradycja”- mówi prezes Stowarzyszenia Patryk Pawłowski. - „Zawsze możemy na nich liczyć, a oni na nas w różnych inicjatywach. Wspieramy się i ta współpraca przynosi obopólne korzyści i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni”.

 

 

 

 

W dniu Święta wychowankowie pod opieką wychowawców Łukasza Pawłowskiego oraz Marleny Zdziebłowskiej przygotowali akademią łączącą elementy historii, ale także połączone z współczesną muzyką hip-hopową o tematyce historycznej. Akademia została przyjęta z dużym entuzjazmem wychowanków oraz pracowników placówki. Doceniono, iż podjęcia się tak ważnej tematyki podjęła się grupa nowych, najmłodszych wychowanków.

- „Działamy z naszą młodzieżą na wielu płaszczyznach” - mówi wychowawca Łukasz Pawłowski. - „Wychowankowie nie tylko otrzymują wiedzę na temat historii Żołnierzy Wyklętych. W ostatnich latach chłopcy byli laureatami konkursu literackiego „Niezłomne historie” organizowanego pod patronatem Wojewody Pomorskiego. Poza tym nasza młodzież chętnie bierze udział w charakterze wolontariuszy w porządkowaniu miejsc pamięci narodowej, co z całą pewnością pomoże odnaleźć się jej w swoim środowisku po opuszczeniu placówki”.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Łukasz Pawłowski, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Malborku

MOW Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.