Wydanie nr 101/2021, Niedziela 11.04.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Filip, Herman, Leon, Jaromir, Gemma, Leona, Hildebrand, Hildebranda, Adolf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Akcja zakończona sukcesem – zebrano ponad 16 litrów krwi.

  • Wydanie nr 101/2021
  • 25 lutego 2021, 13:54
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Akcja zakończona sukcesem – zebrano ponad 16 litrów krwi. fot. KPP Malbork
O tym, że oddawanie krwi to szczytny cel wiedzą policjanci z Malborka. Już kolejny raz funkcjonariusze z Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy malborskiej komendzie wraz Rejonowym Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowali zbiórkę życiodajnego leku jakim jest krew. Podczas akcji, w której oprócz mundurowych licznie uczestniczyli mieszkańcy, zebrano ponad 16 litrów tego bezcennego daru.

 

W środę, 24 lutego br. odbyła się zbiórka krwi zorganizowana wspólnie przez funkcjonariuszy należących do Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Malborku i Rejonowy Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Malborscy policjanci wielokrotnie już udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich wartością najwyższą, a niesienie pomocy „mają we krwi”. Doskonale wiedzą,  że każda kropla tego życiodajnego leku jest na wagę złota. Funkcjonariusze zdają sobie sprawę, że taki prezent warto i należy podarować.

 

 

 

 

O godzinie 9 na parkingu malborskiej komendy zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Chętnych nie brakowało. W akcji, oprócz policjantów,  uczestniczyli mieszkańcy Malborka zaproszeni do udziału za pośrednictwem lokalnych mediów. Kilkadziesiąt dawców oddało  ponad 16 litrów tego bezcennego daru. Wartość krwi doceniamy najczęściej w obliczu tragedii naszych bliskich lub gdy sami jej potrzebujemy. Dlatego zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. W ten sposób możemy uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.