Wydanie nr 59/2021, Niedziela 28.02.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Ludomir, Roman, Falibog, Gaja, Makary, Oswald, Kaja, August (w latach nieprzestępnych), Gajusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Ukradł samochód wykorzystując nieuwagę właściciela.

  • Wydanie nr 59/2021
  • 22 lutego 2021, 10:22
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Ukradł samochód wykorzystując nieuwagę właściciela. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzież samochodu. Mundurowi ustalili, że sprawca najpierw w jednym z lokali ukradł pokrzywdzonemu saszetkę z dokumentami oraz kluczykami od samochodu, a następnie ukradł Peugeota wartego 18 tys. złotych. Stróże prawa odzyskali skradziony pojazd, który zwrócili właścicielowi. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał związek z innymi kradzieżami sklepowymi oraz kradzieżą karty bankomatowej, z której próbował wypłacać pieniądze.

 

6 lutego br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Peugeot wartego 18 tys. złotych. Mundurowi zajmujący się sprawą ustalili, że sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę pokrzywdzonego i na terenie jednego z lokali ukradł mu saszetkę, w której znajdowały się dokumenty oraz kluczyki od samochodu, a następnie odjechał nim w nieznane miejsce. Do zdarzenia miało dojść dzień wcześniej. W związku z zaistniałym zdarzeniem funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.

 

 

 

 

Kryminalni zajmujący się tą sprawą 16 lutego br. ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 34-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, którego zatrzymali i doprowadzili do policyjnego aresztu. Stróże prawa ustalili również, że skradziony samochód stoi na jednym z parkingów w powiecie starogardzkim. Funkcjonariusze sprawdzając swoje ustalenia odzyskali Peugeota, którego zwrócili właścicielowi. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego ma na swoim koncie liczne kradzieże sklepowe oraz ma związek z kradzieżą karty bankomatowej, przy pomocy której próbował wypłacić pieniądze oraz płacić za zakupy.

 

 

 

 

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić 34-letniemu mężczyźnie zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz kradzieży, które jak się okazało, popełnił w warunkach recydywy. Mundurowi doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do miejscowej prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

 

 

 

 

Za te przestępstwa w recydywie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.