Wydanie nr 107/2021, Sobota 17.04.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Zmarła Krystyna Szeweluk, żuławska społeczniczka i działaczka kultury.

Nowy Dwór Gdański. Zmarła Krystyna Szeweluk, żuławska społeczniczka i działaczka kultury. fot. Gmina Nowy Dwór Gdański
Odeszła Krystyna Szeweluk, żuławska społeczniczka i działaczka kultury, wieloletnia nauczycielka, była pracownica Żuławskiego Ośrodka Kultury, radna Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim II i III kadencji, przewodnicząca Rady Nadzorczej i członek Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Dworze Gdańskim.

 

- „Z głębokim żalem informujemy o śmierci Pani Krystyny Szeweluk, wieloletniej nauczycielki, byłej pracownicy Żuławskiego Ośrodka Kultury, Radnej Rady Miejskiej II i III kadencji w Nowym Dworze Gdańskim, przewodniczącej Rady Nadzorczej i członka Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Dworze Gdańskim, działaczki kultury i żuławskiej społeczniczki” - czytamy w komunikacie na profilu społecznościowym Gminy Nowy Dwór Gdański. - „Pani Krystyna Szeweluk, nie tylko wychowała wiele pokoleń Żuławiaków, ale także przyczyniła się do rozwoju kultury w naszej gminie i powiecie. Zawsze była zaangażowana w rozwiązywanie problemów lokalnej społeczności i niesienie pomocy potrzebującym”.

 

 

 

 

W 1994 i 2002 r. za swoją działalność w dziedzinie kultury i sztuki została wyróżniona Nagrodą Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego. Zaś w 2017 r. z rąk Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza państwo Krystyna i Bogdan Szewelukowie otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

- „Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Rodzinie i wszystkim, których ta śmierć dotknęła, wyrazy współczucia składa Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Krawczyk wraz z Radnymi”.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: FB Gmina Nowy Dwór Gdański

Gmina Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Odeszli †


BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut