Wydanie nr 101/2021, Niedziela 11.04.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Filip, Herman, Leon, Jaromir, Gemma, Leona, Hildebrand, Hildebranda, Adolf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dała się oszukać metodą „na policjanta”.

  • Wydanie nr 101/2021
  • 12 lutego 2021, 13:19
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Dała się oszukać metodą „na policjanta”. fot. zdjęcie poglądowe
Przestępcy działający metodą „na policjanta” wciąż oszukują. W czwartek oszuści wyłudzili pieniądze od 44-letniej mieszkanki Malborka. Pokrzywdzona straciła prawie 20 tys. złotych. Policja apeluje – NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

 

Policjanci z malborskiej komendy poszukują sprawców oszustwa „metodą na policjanta”, do którego doszło w czwartek na terenie Malborka. Pomimo prowadzonych wielu działań profilaktycznych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Malborku mieszkańcy wciąż dają się oszukać.

 

 

 

 

Przestępcy modyfikują swoje działania. W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez nich formą jest oszustwo „na policjanta”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy i wyłudzają pieniądze, podając się za funkcjonariusza Policji, CBŚP lub CBA.

 

 

 

 

W czwartek, 11 lutego br. około godziny 13 do 44-letniej mieszkanki Malborka na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego, prosząc o pomoc w rozpracowaniu szajki złodziei w banku. W trakcie rozmowy oszust podający się za stróża prawa informował, że funkcjonariusze pracują nad sprawą kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Wskazywał, że pieniądze, które rozmówca posiada na koncie w banku, mogą być zagrożone i powinny natychmiast zostać zablokowane. Operacja ta miała być wykonana przez funkcjonariusza po otrzymaniu haseł dostępowych od właścicielki konta. Kobieta przekazała oszustowi wszystkie potrzebne dane, żeby „ochronić” swoje oszczędności. W ten sposób sprawca wypłacił z jej konta prawie 20 tys. złotych.

 

 

 

 

Uzyskiwanie danych personalnych lub danych do logowania w różnych serwisach poprzez wprowadzanie w błąd lub za pomocą złośliwego oprogramowania to dziś częste sposoby działania oszustów. Aby móc się przed nimi chronić, należy stosować się do kilku zasad bezpieczeństwa i przede wszystkim należy ograniczyć zaufanie. Jedną z podstawowych zasad jest ochrona danych. Nigdy, żadna uczciwa firma nie poprosi nas o podanie danych do logowania na konto, zarówno te bankowe, jak i do serwisów społecznościowych.

 

 

 

 

Pamiętaj!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.

Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach, „akcjach policyjnych”. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.

Poinformuj Policję! Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać w dowolnej jednostce lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

 

 

 

Informacje przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut