Wydanie nr 59/2021, Niedziela 28.02.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Ludomir, Roman, Falibog, Gaja, Makary, Oswald, Kaja, August (w latach nieprzestępnych), Gajusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Przedsiębiorcy zwolnieni z części opłat na sprzedaż alkoholu.

Podczas czwartkowej sesji nadzwyczajnej Rada Miasta Malborka przegłosowała uchwałę w sprawie zwolnienia z opłaty i zwrotu części opłaty pobranej za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, należnej w 2021 r., przedsiębiorców prowadzących punkty sprzedaży na terenie naszego miasta.

 

Pod koniec stycznia br. w życie weszła ustawa dająca możliwość radom gminy zwolnienia z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych właścicieli lokali gastronomicznych w tym roku lub przedłużenia terminu na wniesienie tej opłaty. Każda gmina decyzję podejmuje indywidualnie.

 

 

 

 

Rada Miasta Malborka przegłosowała w czwartek, 4 lutego br. ustawę, dzięki której właściciele lokali gastronomicznych prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych zostają zwolnieni z 1/3 należnej opłaty w 2021 r. Przedsiębiorcy ci zwolnieni są z II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Termin opłaty I raty przedłużono o 30 dni, tj. do 2 marca br.

 

 

 

 

Właścicielom lokali gastronomicznych, którzy wnieśli jednorazową opłatę za bieżący rok do dnia 31 stycznia br., przyznany został zwrot w wysokości 1/3 pobranej opłaty.

Jak uzasadnia Rada Miasta „z uwagi na zamknięcie lokali gastronomicznych uwzględniono oczekiwania przedsiębiorców działających w branży gastronomicznej oraz ich kondycję finansową. Zwolnienie z części opłat (1/3) stanowi realną pomoc w działalności przedsiębiorców szczególnie dotkniętych zaistniałym stanem epidemii”.

 

 

 

 

Źródło: sesja Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
popas
popas 06.02.2021, 19:53
hihiihhi tym od alkoholu zwalniają podatki, innym podnoszą kabaret barei w malborku