Wydanie nr 58/2021, Sobota 27.02.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Gabriel, Jana, Anastazja, Auksencja, Baldomer, Auksencjusz, Auksenty, Baldomera, Honoryna, Bazyli, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami w ruchu drogowym w ramach projektu „Uczę się bezpieczeństwa”.

  • Wydanie nr 58/2021
  • 25 stycznia 2021, 15:45
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami w ruchu drogowym w ramach projektu „Uczę się bezpieczeństwa”. fot. KPP Malbork
W ramach V edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa” policjantki spotkały się z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Malborku. Celem przedmiotowej inicjatywy jest edukacja najmłodszych w zakresie zapobiegania zagrożeniom, z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia. Na spotkaniu mundurowe rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Na zakończenie wizyty funkcjonariuszki rozdały maluchom kamizelki odblaskowe ufundowane przez partnerów programu.

 

Już piaty rok z kolei policjantki z malborskiej komendy zajmujące się profilaktyką społeczną, realizują założenia Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”. Ze względu na panujący stan epidemii działania są bardzo utrudnione. Powrót najmłodszych uczniów po feriach zimowych do szkół pozwolił mundurowym na spotkanie z pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Malborku.

 

 

 

 

Podczas lekcji funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażone podczas korzystania z Internetu i jak się przed nimi uchronić. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i dzieliły się z policjantkami swoimi doświadczeniami. Na zakończenie spotkania mundurowe rozdały maluchom kamizelki odblaskowe, przypominając im o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantki przypomniały dzieciom, jak prawidłowo przechodzić przez ulicę i jakie zachowania są niebezpieczne, a także jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest noszenie odblasków, żeby być widocznym.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.