Wydanie nr 101/2021, Niedziela 11.04.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Filip, Herman, Leon, Jaromir, Gemma, Leona, Hildebrand, Hildebranda, Adolf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tydzień Konstytucyjny w malborskiej Trójce.

  • Wydanie nr 101/2021
  • 21 grudnia 2020, 14:06
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
Tydzień Konstytucyjny w malborskiej Trójce. fot. ZSP3 Malbork
Od ośmiu lat Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy organizuje akcję edukacyjną pn. „Tydzień Konstytucyjny #MojaKonstytucja”. Podczas wydarzenia prawnicy (adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, sędziowie, pracownicy naukowi, pracownicy organizacji pozarządowych) udają się do szkół, aby przeprowadzić lekcje na temat znaczenia Konstytucji w życiu obywateli.

 

- „Dlatego tak, jak się prowadzi dzieci szkolne do muzeum czy na koncert, tak samo powinno się przybliżać im prawo. I uczyć, że z natury rzeczy przeznaczone jest ono do funkcjonowania w świecie, który nie jest doskonały. Jak prawo karne, które działa wobec tych, którzy prawo łamią. I trzeba uczyć, że prawo jest po to, żeby żadnej władzy nie przyszło do głowy hulać zanadto” - powiedziała Ewa Łętowska o Tygodniu Konstytucyjnym.

 

 

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku po raz drugi uczestniczył w tym wydarzeniu. W poniedziałek, 21 grudnia br. uczniowie klas: 2iP, 2AR i 2L spotkali się z adwokatem, Krzysztofem Kamińskim. Ze względu na szczególną sytuację związaną z panującą pandemią oraz nauczaniem prowadzonym w systemie zdalnym, spotkanie z prawnikiem odbyło się za pośrednictwem platformy Google Classroom wykorzystywanej do nauki zdalnej przez szkołę. W tym roku, z okazji światowego Dnia Praw Człowieka (Human Rights Day) przypadającego w dniu 10 grudnia br., głównym obszarem tematycznym Tygodnia Konstytucyjnego były zagadnienia praw człowieka.

- „Naszym tegorocznym gościem był poseł na sejm I, II i III kadencji w latach 1991-2001, członek Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego. Okres tych 10 lat był dla Polski bardzo dynamiczny, to czas, w którym kształtowała się nasza demokracja. Uchwalono wówczas Małą Konstytucję, a 2 kwietnia 1997 r. Sejm i Senat obradujący jako Zgromadzenie Narodowe uchwaliły Konstytucję RP” - informuje Jan Stawicki, dyrektor ZSP3 w Malborku. - „Podczas dwugodzinnych, bardzo ciekawych zajęć nasz prelegent podzielił się doświadczeniami z pracy nad Konstytucją RP – podkreślił znaczenie konstytucji w naszym życiu i jak ważne jest jej przestrzeganie. W spotkaniu bardzo aktywni byli uczniowie. Tematyka zadawanych pytań była niesamowicie szeroka, uczniowie pytali nie tylko o zagadnienia związane z pracą adwokata. Rozmawiano o wolności słowa, godności, Konstytucji, prawie do protestu jak i o prawach przysługujących uczniom”.

Krzysztof Kamiński, zaskoczony aktywnością uczniów odpowiedział na mnóstwo pytań, ale i wiele jeszcze nie zostało zadanych. Czas 2 godzin minął niepostrzeżenie, ale prawnik obiecał kolejne spotkanie z młodzieżą.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Jan Stawicki, Dyrektor ZSP3 w Malborku

 

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.