Wydanie nr 113/2021, Piątek 23.04.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Projekt „Matura OMG ..., ale kwit trzeba mieć!” w ZSP3 w Malborku.

  • Wydanie nr 113/2021
  • 24 listopada 2020, 09:51
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
Projekt „Matura OMG ..., ale kwit trzeba mieć!” w ZSP3 w Malborku. fot. ZSP3 Malbork
Pomimo bardzo trudnego czasu związanego z pandemią, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku wziął u dział w projekcie „Matura OMG (Oh My God) ..., ale kwit trzeba mieć!”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku, a jego opiekunem i pomysłodawcą - Mariusz Holz - nauczyciel matematyki.

 

Cel projektu jest jeden - zdolniejsi uczniowie pomagają uczniom słabszym. Przedsięwzięcie kierowane jest do szkół średnich z województwa pomorskiego, których przedstawiciele wspólnie rozwiązują zadania maturalne z matematyki. Grupą odbiorców są przyszli maturzyści Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku. W projekcie chodzi o to, aby uczniowie spojrzeli na przykładowe rozwiązywanie zadań maturalnych nie tylko ze strony swojego nauczyciela, ale również swoich rówieśników. Dla uczniów zdolnych jest to też sprawdzenie swoich umiejętności oraz wiedzy przed grupą z innej społeczności szkolnej. Jest to spojrzenie na wyzwanie,  przed którym staje, czy dobrze potrafi wytłumaczyć, czy się nadaje i nie boi zadawanych pytań stawianych przez innych uczniów. Należy wspomnieć, iż spotkania kontrolowane są przez nauczycieli matematyki, którzy w każdym potrzebnym momencie spotkania wspierają młodych wykładowców.

 

 

 

 

Zajęcia  poprowadził Jakub Szymański, uczeń klasy kształcący się w zawodzie  technik logistyk Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku (Stypendysta  Premiera). Jakub koordynował już dwa takie spotkania, które odbyły się w listopadzie tego roku.

- Z racji pandemii, w której się obecnie znaleźliśmy, zajęcia odbyły się on-line. Wiemy, że sposób rozwiązywania zadań maturalnych przez Jakuba cieszył się ogromnym uznaniem ze strony uczniów. Dziękujemy Jakubowi za poświęcony czas oraz przygotowanie zadań maturalnych i jednocześnie życzymy dalszych sukcesów - powiedziała Marlena Glosa, nauczycielka  matematyki w ZSP nr 3, mentorka  ucznia.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: Jan Stawicki, Dyrektor ZSP3 Malbork

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.