Wydanie nr 100/2021, Sobota 10.04.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Grodzisław, Makary, Pompejusz, Marek, Apoloniusz, Daniel, Michał, Antoni, Ezechiel, Małgorzata, Henryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uczniowie ZSP3 zasadzili krokusy w ramach akcji „Projekt Krokus”.

  • Wydanie nr 100/2021
  • 13 listopada 2020, 12:20
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
Uczniowie ZSP3 zasadzili krokusy w ramach akcji „Projekt Krokus”. fot. ZSP3 Malbork
„Projekt Krokus” zainicjowany został przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście - Holocaust Education Trust Ireland, którego celem jest nie tylko ocalenie od zapomnienia historii, ale przede wszystkim pamięć o  Holokauście - największej tragedii XX wieku. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu, a każdy z krokusów jest symbolem maleńkiego życia.

 

W końcu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku doczekał się swojej dostawy cebulek krokusów, które w ramach akcji „Projekt Krokus” w czwartek, 12 listopada br. wokół budynku szkoły posadzili uczniowie klas drugich - Weronika Zakrzewska, Amelia Łaszewska, Daria Abramowicz, Natalia Jędrzejczak, Wiktoria Leszczyńska, Szymon Romanowski, Oskar Damps, Artem Gaysul i Mateusz Marczuk pod opieką nauczycielek historii - Elżbiety Ślązak i Iwony Krauze.


 

 

 

Przypomnijmy. Projekt został zainicjowany przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście - Holocaust Education Trust Ireland, natomiast  polskim koordynatorem „Projektu Krokus” jest od wielu lat Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie. Co roku rośnie liczba uczestników tego niezwykłego przedsięwzięcia. W ramach projektu organizatorzy przekazują szkołom cebulki żółtych krokusów, które uczniowie sadzają jesienią w okolicach szkoły. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu, a każdy z krokusów jest symbolem maleńkiego życia. Kolor kwiatów przypomina także żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez nazistowskie Niemcy krajach. Celem projektu jest nie tylko ocalenie od zapomnienia historii, ale przede wszystkim pamięć o  Holokauście- największej tragedii XX wieku. Projekt jest świetną, żywą lekcją historii, ale to też nauka wrażliwości na cierpienie innych i budzenie szacunku wobec drugiego człowieka.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Jan Stawicki, Dyrektor ZSP3 w Malborku

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.