Wydanie nr 101/2021, Niedziela 11.04.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Filip, Herman, Leon, Jaromir, Gemma, Leona, Hildebrand, Hildebranda, Adolf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w ZSP3.

  • Wydanie nr 101/2021
  • 10 listopada 2020, 10:18
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w ZSP3. fot. ZSP3 Malbork
Piąta edycja Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych jest wydarzeniem typowo internetowym. Tegorocznym tematem jest kształcenie i szkolenie zawodowe w zakresie zmian ekologicznych i cyfrowych, zgodnie z priorytetami Komisji Europejskiej w zakresie „europejskiego zielonego ładu” i „Europy dostosowanej do ery cyfrowej”. Swój udział w wydarzeniu potwierdził Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku.

 

European Vocational Skills Week realizowany jest w krajach Unii Europejskiej w dniach 9 – 13 listopada br. Piąta edycja jest stuprocentowo wydarzeniem internetowym organizowanym przez Komisję Europejską we współpracy z niemiecką prezydencją Rady Unii Europejskiej. Tegorocznym tematem jest kształcenie i szkolenie zawodowe w zakresie zmian ekologicznych i cyfrowych, zgodnie z priorytetami Komisji w zakresie „europejskiego zielonego ładu” i „Europy dostosowanej do ery cyfrowej”.

 

 

 

 

European Vocational Skills Week w ZSP3 Malbork.

W ZSP nr 3 wydarzenie w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych odbyło się internetowo, a zapis wydarzenia zostanie udostępniony uczniom ze szczególnym uwzględnieniem klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Wydarzenie zostało poprzedzone oddaniem do użytku nowoczesnego sprzętu specjalistycznego do pracowni kształcenia zawodowego o wartości około 250 tys. zł., wśród którego należy wymienić uruchomienie sprzętu komputerowego i multimedialnego do pracowni lokalnych sieci komputerowych oraz montaż podstawowego sprzętu sieciowego i sprzętu do testowania sieci lokalnych, uruchomienie sprzętu i oprogramowania do pracowni turystyczno - geograficznej i spedycji, a także wyposażenie szkoły w system drukarek 3D oraz urządzenia do wirtualnej rzeczywistości (VR). Wyposażenie było możliwe dzięki realizacji  projektu pn. „Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie malborskim poprzez przeprowadzenie robót budowlanych i zakup wyposażenia w ramach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 oraz Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 4 Kształcenie zawodowe, Działanie 4.1 Infrastruktura ponadgimnazjalnych szkół zawodowych.

 

 

 

 

Projekt ETUZ, organizowany przez Komisję Europejską, składa się z cyklu wydarzeń mających na celu przywrócenie pozytywnego wizerunku edukacji zawodowej oraz promocji kształcenia i szkoleń zawodowych. Edukacja zawodowa jest świetnym wyborem, który wyposaża ludzi w umiejętności niezbędne na rynku pracy w XXI wieku oraz otwiera wiele możliwości rozwoju dalszej kariery zawodowej. Tegoroczne wydarzenie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przebiegało według następującego porządku:

1. Prezentacja oferty szkoły oraz nowego sprzętu do pracowni zawodowych oraz prezentacja komputerowej pracowni mobilnej – NASK.

2. „Zastosowanie technologii informatycznych w neurodydaktyce” - wykład ucznia klasy IV w zawodzie technik informatyk (Sebastian Kwaśniak).

3. Prezentacja autorskich programów informatycznych uczniów klasy drugiej kształcących się w zawodzie technik programista (Maksymilian Kotewicz, Oskar Damps, Błażej Czarnecki, Tymoteusz Fabiański).

4. Prezentacja uczniów szkoły - finalistów Word Skills Poland 2020 – Carving (Aneta Nawrocka, Nadia Kosicka).

5. „Nasze doświadczenia w realizacji projektów dotyczących staży zawodowych w ramach programu Erasmus i PO WER” - prezentacja koordynatora projektu, Joanny Szymańskiej-Cybulskiej.

6. „Przez żołądek do serca, czyli włoskie smaki od kuchni” - praktyki w restauracji „BOUNTY RIMINI ADVENTURE CLUB” w Rimini, Włochy - prezentacja Julii Wasilewicz.

7. „Kocie spojrzenie na Lizbonę – praktyki w Hotelu „Gat Rossio” w Lizbonie, Portugalia” - prezentacja Julii Komar i Weroniki Honory.

8. „Odkrywamy Europę po godzinach – czyli jak się bawimy, gdy nie pracujemy” – Włochy, Portugalia.


 


 

Informację i zdjęcia przekazał: Jan Stawicki, Dyrektor ZSP3 Malbork

 

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut