Wydanie nr 100/2021, Sobota 10.04.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Grodzisław, Makary, Pompejusz, Marek, Apoloniusz, Daniel, Michał, Antoni, Ezechiel, Małgorzata, Henryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych – apelują policjanci.

  • Wydanie nr 100/2021
  • 6 listopada 2020, 09:02
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych – apelują policjanci. fot. zdjęcie poglądowe
Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnych domów i jesienny okres chcą przetrwać na zewnątrz. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, wymagające opieki. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

 

Każdego roku z powodu wychłodzenia organizmu umiera kilkadziesiąt osób. Wraz z nadejściem chłodniejszych dni policjanci, oprócz swoich codziennych zadań służbowych, zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne. Funkcjonariusze sprawdzają i kontrolują miejsca, w których osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem. Często są to opuszczone budynki, altanki działkowe, klatki schodowe oraz tereny kolejowe. Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych, starszych, a także nietrzeźwych, które potrzebują pomocy. Twój jeden telefon może ocalić komuś życie. Wszelkie sygnały można kierować na numer alarmowy 112.

 

 

 

 

W powiecie malborskim osoby potrzebujące mogą uzyskać pomoc w następujących schroniskach - Stowarzyszenie Św. Faustyny „Fides” w Malborku, Stowarzyszenie na rzecz bezdomnych dom modlitwy „Agape” w Nowym Stawie oraz Schronisko dla mężczyzn w Szawałdzie.

 

 

 

 

Policjanci apelują - nie bądźmy obojętni na los bezdomnych.

 

 

 

 

Informację przekazała: podkom. Katarzyna Marczyk, Wydział Prewencji, KPP Malbork


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kierowca
Kierowca 06.11.2020, 09:26
Sami sobie w większości zgotowali taki los, jak by nie lali w siebie alku w każdej ilości i pod każdą postacią to by nie byli bezdomnymi. Policja niech się zajmie ściganiem trąbiących wbrew kodeksowi drogowemu kierowców w terenie zabudowanym !
Gość
Gość 06.11.2020, 14:33 (odpowiedź do Kierowca)
i tu masz rację, a w większości to bezdomni leją w gardło po katach (lub na przystankach) a tacy żebrujący to naciągacze.