Wydanie nr 22/2021, Piątek 22.01.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Uriel, Anastazy, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty, Dobromysł, Wincenty, Jutrogost
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. W Kończewicach zmodernizowane zostanie boisko piłkarskie.

  • Wydanie nr 22/2021
  • 4 listopada 2020, 08:03
  • UG Miłoradz
  • Wiadomości
Gmina Miłoradz. W Kończewicach zmodernizowane zostanie boisko piłkarskie. fot. zdjęcie poglądowe
Samorząd gminy Miłoradz pozyskał pieniądze na rozpoczęcie modernizacji boiska piłkarskiego w Kończewicach. Dzięki dofinansowaniu zewnętrznemu powstanie okołoboiskowa infrastruktura, dzięki czemu miejscowy klub „Skra” będzie mógł rywalizować w rozgrywkach ligowych w swojej miejscowości.

 

Skra Kończewice występuje obecnie w rozgrywkach piłkarskich na szczeblu A-klasy. Z powodów licencyjnych PZPN musi rozgrywać swoje mecze na boisku w Miłoradzu, a nie „u siebie”, jak było to wcześniej. Miłoradzki samorząd robi wszystko, by stworzyć piłkarzom z Kończewic i okolic jak najlepsze warunki do trenowania, ale przede wszystkim uczestnictwa w meczach ligowych na własnym boisku. Pierwszy krok w tym kierunku został  już wykonany. Gmina pozyskała dotację, która zostanie przeznaczona na budowę infrastruktury wokół murawy.

- „Boisko w Kończewicach jest wykorzystywane przez drużynę Skry, ale też zwykłych mieszkańców oraz uczniów. Wiemy od dawna, że potrzebuje modernizacji i rozbudowy, co wiąże się z dużymi kosztami. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, napisaliśmy projekt, i udało się nam pozyskać pieniądze na rozpoczęcie długo oczekiwanych prac. Koszt pierwszego etapu inwestycji szacujemy na 60 tysięcy złotych - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz.

 

 

 

 

Dzięki środkom pozyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 wybudowane zostanie ogrodzenie boiska oraz zaplecze socjalne z toaletami, natryskami i szatnią dla zawodników. Przedsięwzięcie będzie się wiązało również z budową przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych i energetycznych.

- Nasz wniosek o dofinansowanie zadania został już pozytywnie zaopiniowany przez radę Żuławskiej Lokalnej Grupy Działania w Nowym Dworze Gdańskim i rekomendowany do dofinansowania przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Podpisanie umowy z samorządem wojewódzkim ma nastąpić jeszcze w tym roku, a realizacja prac przewidziana jest na wiosnę 2021 roku - wyjaśnia Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu, odpowiedzialny za przygotowanie projektu.

 

 

 

 

Po przeprowadzeniu tej inwestycji samorząd będzie dążył do realizacji drugiego etapu rozbudowy infrastruktury sportowej w Kończewicach.

- W kolejnych latach będziemy zmierzali w kierunku kompleksowej modernizacji płyty boiska oraz budowy infrastruktury dla kibiców. Będzie się to wiązało z koniecznością pozyskania kolejnej dotacji  oraz zaangażowania do pomocy członków klubu, sympatyków i mieszkańców sołectwa. Mam głęboką nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć jak najlepsze warunki do uprawiania sportu, ale też do kibicowania i wspierania naszych piłkarzy - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.