Wydanie nr 23/2021, Sobota 23.01.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nadia Walentynowicz najlepsza podczas XX Otwartych Mistrzostw Malborka w Ratownictwie Wodnym.

  • Wydanie nr 23/2021
  • 2 listopada 2020, 09:26
  • Iwona Ciecholewska
  • SportWodne
Nadia Walentynowicz najlepsza podczas XX Otwartych Mistrzostw Malborka w Ratownictwie Wodnym. fot. Iwona Ciecholewska
Jubileuszowe, bo już od 20 lat odbywające się w Malborku zmagania najlepszych ratowników WOPR, po raz drugi musiały odbyć się na gościnnej pływalni w Tczewie. Co roku początek roku akademickiego zbiega się ze spotkaniem ratowników WOPR, którzy cenią sobie nie tylko rywalizację sportową, ale również wspólną zabawę i wymianę doświadczeń. Tym razem nasi najlepsi ratownicy mogli skonfrontować się z kolegami z Tczewa i okolic. Z konfrontacji udało im się wyjść z tarczą.

 

Najlepiej w kategorii kobiet spisała się Nadia Walentynowicz, która nie tylko uplasowała się najwyżej w klasyfikacji całej ósemki startujących kobiet, ale również w każdej z konkurencji indywidualnych mogła cieszyć się z pierwszego miejsca na podium. W pierwszej konkurencji 100 m z przeszkodą, w której ratownicy musieli na każdej długości pływalni pokonać przeszkodę płynąc pod nią, zawodniczka z Malborka zajęła bezapelacyjnie pierwszą lokatę, wyprzedzając kolejną ratowniczkę z naszego miasta, Magdę Mroczek. W kolejnej konkurencji, wyścigu na dystansie 25 m pod wodą kolejność na mecie była identyczna. W typowo ratowniczych zmaganiach, w konkurencji 50 m holowanie manekina, zmieniło się już miejsce drugie, bowiem miejsc Magdy zajęła Wiktoria Grabara. Nadia Walentynowicz była bezkonkurencyjna i bezapelacyjnie zwyciężyła klasyfikację ogólną mistrzostw. Drugi stopień podium w klasyfikacji generalnej po ostatniej konkurencji zmagań na rzecz Wiktorii Grabary straciła Magda Mroczek. Różnica między młodymi ratowniczkami wyniosła jednak zaledwie 2 punkty. Tuż za podium uplasowała się Liliana Szpaczyńska, piąta była Michalina Zielska, szósta Agata Kupińska, zaś miejsce ósme zajęła Weronika Skok.

 

 

 

 

W kategorii mężczyzn malborscy ratownicy musieli uznać wyższość starszych i znacznie bardziej doświadczonych kolegów z oddziału tczewskiego. Najlepszym ratownikiem z Malborka okazał się Maciej Kowalski, były zawodnik MAL WOPR Malbork, mieszkający aktualnie w Iławie. Maciej uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, wywalczył brąz w pierwszej konkurencji mistrzostw, a także udało mu się utrzymać najdłużej w zmaganiach Wyścigu Australijskiego. W wyścigu tym ratownicy mieli za zadanie pokonanie pływalni płynąc pod trzema linami w poprzek, a po każdej długości odpadał najwolniejszy. Malborski zawodnik odpadł jako jedenasty, zajmując w wyścigu bardzo wysokie, trzecie miejsce. Warto odnotować także drugi medal malborczyków w konkurencji indywidualnej. W wyścigu na 25 m pod wodą trzeci stopień podium wywalczył Konrad Patoka. W zestawieniu ogólnym Konrad został drugim najlepszym ratownikiem z Malborka, zajmując miejsce piąte w zestawieniu ogólnym. Kolejne miejsca zajęli: Kamil Czarnota, Piotr Zakrzewski, Cezary Gwiazdowski, Igor Jastrzębski, Michał Zielski, Mikołaj Szraga, Piotr Szuryński i Antoni Rozalewicz. 

 

 

 

 

XX Otwarte Mistrzostwa Malborka w Ratownictwie Wodnym były nie tylko okazją do weryfikacji umiejętności, ale też możliwością integracji środowiska ratowniczego oraz czasem świetniej zabawy. Zawody odbyły się w sympatycznej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play. Najlepsi ratownicy otrzymali puchary oraz cenne nagrody rzeczowe z rąk prezes MAL WOPR, Doroty Grzywackiej oraz prezesa WOPR Tczew, Mariusza Krupy. Imprezę zorganizowało już po raz dwudziesty Malborskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przy współudziale WOPR Tczew. Pływalnię na zawody udostępniło Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, a nagrody ufundowali Urząd Miasta Malborka oraz Malborskie i Tczewskie WOPR.  

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska

 

Iwona Ciecholewska
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.