Wydanie nr 340/2020, Sobota 5.12.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald, Pęcisława, Krystyna, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kierowco, sprawdź oświetlenie w swoim aucie – policyjna akcja „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”.

  • Wydanie nr 340/2020
  • 21 pażdziernika 2020, 12:50
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Kierowco, sprawdź oświetlenie w swoim aucie – policyjna akcja „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”. fot. KPP Malbork
„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” to ogólnopolska kampania organizowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Instytut Transportu Drogowego, która będzie przeprowadzona w dniach 22 października – 15 grudnia br. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policjanci podczas przeprowadzania kontroli drogowej zwrócą szczególną uwagę na stan oświetlenia pojazdu. Kierujący będą mogli także za darmo sprawdzić stan oświetlenia w wybranych stacjach diagnostycznych.

 

Prawidłowe oświetlenie pojazdu nabiera szczególnego znaczenia po zmroku, kiedy staje się ono często jedynym źródłem światła na drodze. To nie tylko oznaczenie pozycji pojazdu, zwiększenie jego widoczności, ale także oświetlenie drogi oraz pieszych znajdujących się na niej. Na prawidłowe działanie świateł składa się kilka czynników, m.in. właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia, prawidłowe natężenie emitowanego światła, sprawne żarówki oraz czystość lamp. Kierujący często zapominają, iż w nocy zasięg widoczności może być znacznie ograniczony. Eksperci określają, że może to być nawet jedynie 20 metrów. Z tego powodu po zmierzchu należy dostosować prędkość do własnego postrzegania, a wyprzedzać jedynie w sytuacji, gdy widzimy wystarczająco daleko.

 

 

 

 

Kierowco, sprawdź oświetlenie w swoim aucie.

W ramach planowanych działań przewiduje się m.in. prowadzenie zintensyfikowanych kontroli drogowych w zakresie oświetlenia pojazdów, a także działań informacyjnych związanych z koniecznością posiadania sprawnych świateł. Ponadto, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów na stacjach funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Osoby posiadające aplikację komunikatora Yanosik otrzymają na swój telefon komórkowy informacje na temat lokalizacji stacji kontroli wykonujących sprawdzenia.

Na terenie Malborka w dniach 24 października br., 7 i 21 listopada br. kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów na Stacji Kontroli Pojazdów „MAR-POL” na ul. Aleja Wojska Polskiego 41.

Partnerami akcji są Instytut Transportu Samochodowego, Polska Izba Kontroli Pojazdów, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Przemysłowy Instytut Motoryzacji oraz operator komunikatora Yanosik – firma NEPTIS S.A.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.