Wydanie nr 340/2020, Sobota 5.12.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald, Pęcisława, Krystyna, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat malborski. 67 mandatów karnych za brak maseczki.

  • Wydanie nr 340/2020
  • 19 pażdziernika 2020, 12:11
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 5 komentarzy
Powiat malborski. 67 mandatów karnych za brak maseczki. fot. zdjęcie poglądowe
Od 10 października br. w całym kraju wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W sobotę weszły kolejne obostrzenia, do których należy się zastosować. Policjanci stale prowadzą działania, które mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo epidemiczne. Tylko w ostatnim tygodniu mundurowi ukarali mandatami 67 osób, które nie stosowały się do wprowadzonych obostrzeń, a wobec kolejnych 12 skierują wnioski o ukaranie do sądu. Stróże prawa apelują do wszystkich mieszkańców powiatu malborskiego o odpowiedzialność i stosowanie się do wprowadzonych nakazów i zakazów. Zadbajmy o swoje zdrowie oraz swoich najbliższych, zwłaszcza osób starszych.

 

W całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które mają zaświadczenie lekarskie czy też dokument potwierdzający niepełnosprawność. Od soboty w strefie żółtej weszły kolejne obostrzenia, m.in. chodzi o zmniejszenie liczby pasażerów w transporcie publicznym, zamknięcie basenów i siłowni, przejście na zdalny tryb nauki w szkołach średnich.

 

 

 

 

67 mandatów za brak maseczki.

Policjanci cały czas prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zmniejszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i apelują o przestrzeganie przepisów sanitarnych. W odpowiedzi na widok braku przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych mundurowi interweniują i zwracają uwagę na zagrożenie, z jakim wszyscy mamy do czynienia. W związku z rosnącą falą zakażeń, policjanci nie pobłażają osobom, które łamią przepisy. Do tej pory przekonało się o tym wiele osób, które uznały, że wprowadzone od soboty obostrzenia ich nie dotyczą. Od 10 października br. policjanci podjęli 124 interwencje związane z kontrolą przestrzegania przepisów dotyczących COVID-19. Funkcjonariusze kontrolowali placówki handlowe, restauracje i przestrzenie publiczne. Efektem tych kontroli było pouczenie 80 osób za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących wprowadzonych obostrzeń, 67 osób zostało ukaranych za te wykroczenia mandatami karnymi oraz wobec 12 osób sporządzono wnioski o ukaranie do sądu.

 

 

 

 

Dbajmy o siebie nawzajem.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku naruszenia przepisów wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem, policjant może nałożyć mandat karny w kwocie do 500 złotych lub skierować wniosek o ukaranie do sądu, a także powiadomić inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych.

Pamiętajmy, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Policjanci przypominają o tym, że samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Umorzenie
Umorzenie 20.10.2020, 00:35
Jeżdżą z odkrytymi nochalami a potem wyłażą z auta, naciągają na nos i... smarują mandat za brak maseczki (lub wniosek do sądu). Nie przyjmujcie, nie dajcie się zastraszyć, odmawiacie i nic wam nie grozi - wizyta na komendzie to jedyna niedogodność.
Polak
Polak 19.10.2020, 21:36
policja OKRADA BIEDNYCH mandatami a Pisiory potem tą kasę oddają rydzykowi to jakiś hosztapler z Torunia
xs
xs 19.10.2020, 13:59
a kiedy policjanci zaczną świecić przykładem i sami zaczną nosić maseczki? :) nos również należy schować pod maskę
Popi
Popi 19.10.2020, 14:15 (odpowiedź do xs)
No według naszych profesorów podobno jak się należy nocnik na głowę to człowiek będzie zdrowy
Maxikaz
Maxikaz 19.10.2020, 12:36
Ludzie nie przyjmijcie tych mandatów każdy sąd was uniewinni jest już wiele takich wyroków. Pamiętajcie jak was policjant zaczepi to grzecznie się wylegitymujcie następnie powiedzcie że nie przyjmujecie mandatu i to powinno wystarczyć bo policjanci wiedzą że działają niezgodnie z prawem i odstępuje od mandatu ale jak się trafi jakiś niedouczony policjant to pamiętajcie nie przyjmijcie mandatów i broń boże nic nie podpisujcie bo potem nic nie wygranie. Nie dajmy się zastraszyć.