Wydanie nr 66/2021, Niedziela 7.03.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Bazyli, Tomasz, Nadmir, Felicyta, German, Eubul
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Metropolia zbada zachowania transportowe mieszkańców naszego powiatu.

  • Wydanie nr 66/2021
  • 30 września 2020, 12:58
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • MalborkUrzędowe
  • 2 komentarze
Po raz pierwszy w historii Obszaru Metropolitalnego przeprowadzone zostanie badanie zachowań transportowych mieszkańców. Jest to też największe z dotychczas realizowanych w metropolii badań. Wszystko po to, aby polepszyć metropolitalny transport i podwyższyć jakość życia mieszkańców.

 

- W badaniu zapytamy mieszkańców Metropolii m.in. o to, ile i jakich pojazdów posiadają w swoich domach, jakie są cele ich podróży. Chcemy dowiedzieć się, jak wyglądają codzienne i weekendowe podróże – jakim środkiem transportu się poruszają i ile czasu im to zajmuje. Interesuje nas też to, co skłania mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej, ale też dlaczego wybierają samochód, czego obawiają się w swoich podróżach” – mówi Karolina Orcholska, koordynator ds. transportu i mobilności OMGGS.

Ważnym będzie też określenie, co może skłonić mieszkańców OMGGS do zmiany samochodu na ekologiczny środek transportu, np. komunikację zbiorową, rower czy hulajnogę. Interesująca będzie też ich wizja, jak będzie wyglądał transport w naszej metropolii za 20 lat.

 

 

 

 

- „Zebrane informacje będą podstawą do opracowania strategicznych dokumentów dla metropolii dotyczących mobilności. Mogą być one niezbędne m.in. do ubiegania się o wielomilionowe dotacje unijne dla rozwoju naszego regionu. Robimy to po to, aby mieszkańcy mieli lepszy transport publiczny, czystsze powietrze, wyższą jakość życia” – wyjaśnia Karolina Orcholska.

Badanie prowadzone jest w ramach przygotowań Planu Zrównoważonej Mobilności - SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). Jest to długoterminowa strategia planowania przyjaznego transportu oraz maksymalnego wykorzystania infrastruktury dostępnej w miastach, gminach i powiatach OMGGS. SUMP obejmuje m.in. analizę stanu obecnego, budowanie wizji, ustanawianie celów, aktywne komunikowanie, monitoring oraz ocenę wniosków i doświadczeń. Od tradycyjnego planowania transportu SUMP wyróżnia się szczególnym zaangażowaniem wszystkich zainteresowanych grup osób oraz koordynacją polityk, m.in. transportu, zagospodarowania przestrzennego, ochrony środowiska, rozwoju gospodarczego, polityki społecznej, zdrowia, bezpieczeństwa. Dzięki SUMP wszystkie działania transportowe w metropolii będą przemyślane, zaplanowane i będą opierać się o długofalową wizję rozwoju zrównoważonej mobilności na całym jej obszarze. Wymaga to przede wszystkim dogłębnej oceny obecnej sytuacji i przyszłych tendencji, a także wykorzystania dostępnych środków technicznych, infrastrukturalnych, finansowych i promocyjnych.

Badanie potrwa do końca października. Ankieta dostępna jest na stronie https://bit.ly/3mYRyRx

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku


 

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
KAT.
KAT. 30.09.2020, 18:18
Jaka metropolia? Najpierw trzeba utworzyć z Województwa Pomorskiego Księstwo Gdańskie i oderwać je od barbarzyńskiej i bolszewickiej PISlandii.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.09.2020, 16:17
Jaka metropolia ? Toć to nawet nie miasteczko a wiocha.