Wydanie nr 294/2020, Wtorek 20.10.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Budzisława, Irena, Wendelin, Apollo, Witalis, Aurora
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W ciągu kilku godzin nazbierano ponad 50 worków śmieci w lasach gminy Stegna.

  • Wydanie nr 294/2020
  • 30 września 2020, 08:16
  • Nadleśnictwo Elbląg
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
W ciągu kilku godzin nazbierano ponad 50 worków śmieci w lasach gminy Stegna. fot. Nadleśnictwo Elbląg
Zwyczajowo powiedziałoby się, że akcja zakończyła się sukcesem. Jednak trudno mówić tu o sukcesie, gdy ma się na myśli wory śmieci uzbieranych w lesie. Właśnie ogromną hałdą nazbieranych śmieci zakończyła się sobotnia akcja na Mierzei Wiślanej w Leśnictwie Jantar. W minionym tygodniu leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg oraz strażacy z OSP Jantar wyszli z inicjatywą wspólnego zbierania śmieci wraz z mieszkańcami gminy Stegna.

 

Sprzątanie śmieci odbyło się w sobotę, 26 września br. Mimo niezbyt ciekawej pogody w akcji udział wzięło 26 osób. Leśniczy Łukasz podzielił wszystkich na mniejsze zespoły i przydzielił rewiry do sprzątania. W ciągu kilkugodzinnej akcji uczestnicy tego spontanicznego wydarzenia zebrali ponad 50 worków ze śmieciami. Śmieci były sortowane na bieżąco i wrzucane do odpowiednich worków, a zbiorem worków pozostawionych w umówionych miejscach zajął się lokalny Zakład Usług Leśnych działający na zlecenie Nadleśnictwa. Ilość śmieci na terenach leśnych Gminy Stegny niestety jest tak ogromna, że nie sposób wszystkich wyzbierać pomimo regularnego sprzątania. Warto wspomnieć, że Nadleśnictwo Elbląg co tydzień sprząta lasy, a Gmina Stegna zajmuje się utrzymaniem Trasy Rowerowej. Nadleśnictwo na ten cel co roku wydaje około 100 tys. zł.

 

 

 

 

- „Robimy wszystko na co nas stać, aby las był czysty, ale turyści i nie tylko turyści w zastraszającym tempie zaśmiecają lasy” - alarmują leśnicy.

Na zakończenie sobotniego zbierania śmieci każdy miał okazję odpocząć i posilić się pyszną kiełbaską z ogniska. Głównym celem Nadleśnictwa Elbląg jest, by środowisko leśne Mierzei Wiślanej było czyste i przyjazne zarówno dla mieszkańców, turystów, jak i dla samej natury.

 

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Nadleśnictwo Elbląg
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Fazer
Fazer 03.10.2020, 12:03
Przepraszam #recykling rejs
Paweł
Paweł 30.09.2020, 08:23
człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy - do tych wszystkich, którzy siatkę pełną MCDonalda do lasu przywiozą, ale pusta jest już za ciężka.