Wydanie nr 298/2020, Sobota 24.10.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Filip, Salomon, Marcin, Pamfilia, Boleczest, Marek, Antoni, Walentyna, Rafał
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

27. edycja „Sprzątanie świata – Polska” za nami. Wspólna akcja Gminy Malbork i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

27. edycja „Sprzątanie świata – Polska” za nami. Wspólna akcja Gminy Malbork i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. fot. GOKSRTiZ Malbork
Pierwszą akcję „Sprzątanie świata” przeprowadzono w Polsce w 1994 r. Zainicjowała ją Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. „Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, który wywodzi się z Australii. Zapoczątkował go w roku 1989 Ian Kiernan, australijski biznesmen i żeglarz. Obecnie w akcję „Sprzątanie świata” zaangażowanych jest blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów.

 

„Sprzątanie świata – Polska” to wielka wspólna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest promowanie nieśmiecenia, ochrona otaczającego nas środowiska, edukacja odpadowa, a także inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Jak co roku, we wrześniu setki tysięcy wolontariuszy wychodzi na ulice miast, miasteczek, wsi i leśnych ścieżek, by posprzątać je z odpadów. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

W 27. edycji „Sprzątanie świata – Polska” po raz kolejny udział wzięli wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku, którzy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu, Rekreacji, Turystyki i Zdrowia oraz włodarzami Gminy Malbork sprzątali okolice Nowej Wsi Malborskiej.

 

Informacja i zdjęcia: GOKSRTiZ Malbork

GOKSRTiZ Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.