Wydanie nr 294/2020, Wtorek 20.10.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Budzisława, Irena, Wendelin, Apollo, Witalis, Aurora
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rozmowy policjantów z przedszkolakami o bezpieczeństwie na drodze.

  • Wydanie nr 294/2020
  • 23 września 2020, 17:58
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Rozmowy policjantów z przedszkolakami o bezpieczeństwie na drodze. fot. KPP Malbork
Policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili maluchy uczęszczające do Przedszkola Nr 10 w Malborku. Funkcjonariusze rozmawiali z milusińskimi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i uczyli dzieci, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. W czasie wizyty przedszkolaki dowiedziały się również, na jakie inne zagrożenia mogą być narażone i jak się przed nimi uchronić. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze.

 

Malborscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych podejmują wiele działań profilaktycznych, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, żeby uchronić ich przed zagrożeniami, na jakie narażone są w codziennym życiu. Tym razem mundurowi odwiedzili wychowanków Przedszkola Nr 10 w Malborku. W trakcie pogadanki maluchy zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Wiedzą już, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz jak ważne jest posiadanie o tej porze roku odblasków. Policjanci przypomnieli najmłodszym o numerze alarmowym 112 i jak z niego korzystać, a także jak się zachować wobec innych zagrożeń, m.in. kiedy się zgubią lub jak bronić się przed atakiem psa. Funkcjonariusze chętnie odpowiadali na wszystkie pytania maluchów.

 

 

 

 

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci będą kontynuować spotkania z dziećmi w szkołach i przedszkolach na terenie całego powiatu malborskiego.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.