Wydanie nr 152/2020, Niedziela 31.05.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Teodor, Petronela, Petroniusz, Petronia, Kancjusz, Kancjan, Kancjanela, Noe
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

KOLEJNY BASENOWY SUKCES SMOKÓW Z MALBORKA! - 22.03.2014

W olsztyńskiej Aquasferze 22 marca bieżącego roku odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Smoczych Łodzi na Basenie. Nowoczesny obiekt po raz kolejny pozwolił cieszyć się wysokim poziomem organizacji, w pełnowymiarowym olimpijskim basenie biegi rozgrywane były na dwóch łodziach smoczych.

Drużyna z Malborka wyruszyła do Olsztyna w sile pięciu drużyn. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: fun, open sport oraz junior sport. Po raz kolejny szczęśliwą dla zawodników ze „Słodkiego Smoka” okazała się ta ostatnia, w której – tak jak rok temu – juniorzy z Malborka wywalczyli brązowy medal.

Juniorzy pokonali m.in. zespoły Husarii Gdańsk, GOKF II i OKSW-ZSB, ulegli dopiero w małym finale. gdzie musieli uznać wyższość osady GOKF I, która później zajęła pierwsze miejsce.

Trzecie miejsce na podium udało się wywalczyć w składzie: Emilia Wlazińska, Nadia Figurska, Michał Mackiewicz, Kamil Urtnowski, Maciej Szymkowiak, Szymon Gajewski i Patryk Krzemiński.

Jest to kolejny tegoroczny sukces „Słodziaków” – przypomnijmy, że miesiąc wcześniej ta sama juniorska osada wywalczyła pierwsze miejsce na zawodach w Goleniowie.

Za pracę z młodzieżą oraz propagowanie sportu smoczych łodzi malborska osada została uhonorowana złotym smokiem przez Marka Łbika – medalistę olimpijskiego oraz dwukrotnego mistrza świata w kajakarstwie.

W imieniu KSC złotego smoka odebrał Marek Przeworowski. Dziękując „Polskiemu Cukrowi” za pomoc, malborska osada zaprasza do śledzenia poczynań „Słodkiego Smoka” na stronie internetowej www.slodkismok.pl.

Patryk Krzemiński

Krzysztof Wąsowicz
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.