Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W Nowym Stawie urzędnicy będą jeździć e-hulajnogami.

  • Wydanie nr 275/2020
  • 27 lipca 2020, 10:04
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
W Nowym Stawie urzędnicy będą jeździć e-hulajnogami. fot. UM Nowy Staw
Nowostawski samorząd przystąpił do nowej kampanii Polskiej Unii Mobilności Aktywnej (PUMA) pn. „Mobilny Urząd - Aktywny Urzędnik”. Jej celem jest promocja bardziej ekologicznych środków transportu podczas wykonywania obowiązków służbowych. Aby móc go zrealizować, pracownicy Urzędu Miejskiego będą mogli korzystać z elektrycznej hulajnogi.

 

Jak wyjaśnia Polska Unia Mobilności Aktywnej, której członkiem jest miasto i gmina Nowy Staw, korzystanie z e-hulajnogi ma na celu zachęcenie pracowników do realizowania krótkich przejazdów w ramach codziennych obowiązków służbowych zamiast samochodu, nakłonienie pracowników do korzystania z multimodalnych form transportu, tj. e-hulajnoga, kolej czy autobus w ramach delegacji służbowych poprzez wyeliminowanie problemu „ostatniej mili”. Korzystanie z hulajnogi pozwoli również na zapoznanie pracowników z jakością lokalnej infrastruktury, stworzonej dla użytkowników korzystających z aktywnych form mobilności.

- „W ramach akcji otrzymaliśmy jedną hulajnogę bezpłatnie. Będzie ona dostępna dla wszystkich pracowników chętnych do korzystania z takiej formy przemieszczania się w ramach krótkich przejazdów służbowych po mieście i gminie. To ekologiczna alternatywa dla samochodu” - wyjaśnia Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie.

 

 

 

 

Hulajnogi trafiły też do innych członków organizacji PUMA, m.in. do Cedrów Wielkich, Nowego Dworu Gdańskiego, Starego Pola czy Gdyni. Do każdej z elektrycznych hulajnóg przypisana jest aplikacja, która będzie zliczała przejechaną liczbę kilometrów, co umożliwi skalkulowanie ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Spodziewane efekty korzystania z e-hulajnogi, jako pojazdu służbowego, to przede wszystkim zwiększenie mobilności wśród pracowników, obniżenie kosztów przejazdów służbowych, a także obniżenie emisji zanieczyszczeń do środowiska naturalnego.

- „Szczegółowe zasady korzystania z hulajnogi oraz powiązanej z nią aplikacji zostaną opracowane w najbliższym czasie” - zapowiada Anna Uzdowska.

 

 

 

 


 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.